Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Коли комітет кредиторів може пропонувати перехід до судової процедури банкрутства?

7 листопада 2018, 08:28
166
0
Реклама

В дайджесті судової практики у справах про банкрутство Верховний суд узагальнив правові висновки за вересень 2018 року.

Зокрема, у постанові по справі №925/308/16 ВС скасував ухвалені судові рішення про визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури, а також направив справу на новий розгляд на стадію розпорядження майном до суду першої інстанції. Суд вказав на порушення процедури, оскільки відповідне клопотання до суду було подано комітетом кредиторів, а не загальними зборами кредиторів боржника.

Відповідно до ч. 3 ст. 27 Закону «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом», суд приймає рішення на підставі пропозиції розпорядника майна боржника та на підставі рішення зборів кредиторів. Тому Верховний суд вказав, що до виключної компетенції зборів кредиторів належить прийняття рішення щодо переходу до будь-якої судової процедури банкрутства. Комітет же кредиторів може отримати зазначені повноваження лише у випадку їх делегування йому зборами.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини