Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Антимонопольний комітет приміряє повноваження правоохоронців

3 грудня 2018, 15:32
273
0
Реклама

АМКУ виграв касаційну справу проти «Київстара» щодо обов'язковості надання конфіденційної інформації про абонентів на вимогу державного уповноваженого Комітету.

Верховний суд у складі колегії суддів Касаційного господарського суду скасував рішення попередніх інстанцій по справі №910/1339/18. Йдеться про відмову «Київстара» надати інформацію стосовно телефонних дзвінків абонентів на вимогу АМКУ в рамках розслідування справи про спотворення результатів торгів на закупівлю «Укргазвидобування» устаткування у травні 2015 року.

Свою відмову у наданні інформації та незаконність накладання у зв'язку з цим штрафу оператор аргументував відповідним статтями Конституції про неприпустимість втручання в особисте і сімейне життя та неприпустимість збирання, зберігання, використання та поширення конфіденційної інформації про особу без її згоди.

У свою чергу Верховний суд прийняв до уваги, що АМКУ вимагав інформацію щодо типу з'єднання, дати, часу та тривалості з'єднання абонентів телефонного зв'язку без розкриття змісту телефонних розмов. При цьому передавання інформації про особу без її згоди розглядалась як така, що допускається Конституцією в інтересах національної безпеки, економічного добробуту та захисту прав людини.

Таким чином Верховний суд підтвердив право Комітету під час реалізації своїх повноважень вимагати у телефонних операторів конфіденційну інформацію стосовно телефонних дзвінків абонентів (зокрема, номери телефонів, час та тривалість з'єднання, дані договору або іншого документа, на підставі якого абонент користується номером телефону).

Постанова Верховного суду є остаточною та оскарженню не підлягає.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини