Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську
ЖКГ

Газорозподільна організація повинна встановити лічильники

5 грудня 2018, 14:05
907
0
Реклама

У нинішню заплутану і конфліктну ситуацію, пов'язану з установкою індивідуальних лічильників газу, вирішила внести свій вклад і судова влада.

Суть справи: споживачі звернулись до суду для встановлення індивідуальних газових лічильників у квартирах за рахунок газорозподільчої організації. Відповідач відмовився профінансувати ці роботи. В обґрунтування вимог позивачі вказали, що приєднались до Типового договору постачання природного газу, а у встановлених тарифах на газопостачання були передбачені витрати на встановлення індивідуальних лічильників.

Місцевий суд позов задовольнив. Однак в апеляції в задоволенні позовних вимог було відмовлено.

Велика палата ВС погодилась із позицією суду першої інстанції.

З урахуванням вимог ст. 5 Закону «Про захист прав споживачів», ст. 2 Закону «Про житлово-комунальні послуги», волевиявлення споживачів на встановлення індивідуальних лічильників газу не може бути порушеним.

Верховний суд вказав, що, відповідно до ч. 1 ст. 6 Закону «Про забезпечення комерційного обліку природного газу», саме на газорозподільну організацію покладений обов'язок встановлення лічильників газу та оплати цих робіт.

Відповідну постанову у справі №214/2435/17 ВС прийняв 7.11.2018. З її повним текстом можна ознайомитися в системі VERDICTUM.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини