Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Найважливіші для бізнесу події минулого правового тижня

7 грудня 2018, 17:17
568
0
Реклама

Президент підписав Закон про держбюджет на 2019 рік

Таким чином, виконана одна з обов'язкових умов Міжнародного валютного фонду для відновлення кредитування (поряд з підвищенням тарифів на газ і опалення до рівня ринкових).

Введено середньострокове бюджетне планування

Бюджетна декларація, розрахована на три роки, вводиться замість Основних напрямів бюджетної політики на плановий рік і Прогнозу державного бюджету на наступні за плановим два бюджетні періоди. На місцевому рівні вводяться трирічні ж фінансові плани. Крім того, внесені зміни і уточнення в бюджетний процес. Одним із наслідків змін може стати те, що в кінці року не спостерігатися сплеск витрат бюджетних організацій.

Аграріїв на третину позбавили обіцяної держпідтримки

Верховна Рада прийняла закон, яким внесла зміни до держбюджету поточного року. Зокрема, фінансування за трьома програмами підтримки агропромислового комплексу в цілому скорочується на 2,079 млрд грн - до 4,232 млрд. Зазначені суми «економії» виникли внаслідок їх невикористання. Перерозподілені кошти планується направити на виплату пенсій і збільшення зарплатного фонду силовиків у зв'язку з воєнним станом.

Відмовилися від збільшення ставок екологічного податку та введення ПДВ на металобрухт і відходи

Верховна Рада з другої спроби прийняла запропоновані комітетом з питань податкової та митної політики уточнення до законопроекту №9260 з бюджетного пакету, відмовившись від поступового збільшення ставок екологічного податку з нинішніх 0,41 грн за тонну до 25 грн за тонну в 2022 році. Крім цього, продовжено режим звільнення від ПДВ операцій з брухтом чорних і кольорових металів, з папером і картоном для утилізації до 2022 року.

Стартували електронні аукціони з продажу ліцензій на надра

Перші 10 лотів з продажу ліцензій на видобуток корисних копалин розміщені в «ProZorro.Продажі». До сьогоднішнього дня дозволи на видобуток розподілялися практично в ручному режимі, і ця сфера є дуже корупційною. Аукціони ж, як обіцяють чиновники, будуть забезпечувати рівні умови для всіх претендентів.

Розширено національну морську зону контролю

Верховна Рада прийняла Закон «Про прилеглу зону України». Їм встановлена прилегла зона (раніше її не було у вітчизняному законодавстві), визначені її правовий статус і режим, компетенція контролюючих органів, а також врегульовано питання запобігання правопорушень та притягнення до відповідальності. Прилеглу зону визначено як морської район, прилеглий до територіальних вод, зовнішня межа якого знаходиться на відстані 24 морських миль від вихідних ліній.

Встановлено нові вимоги до маркування харчової продукції

Верховна Рада прийняла Закон «Про інформацію для споживачів щодо харчових продуктів». Йдеться про те, що він покликаний забезпечити захист здоров'я та інтересів споживачів шляхом їх належного інформування для свідомого вибору продуктів, і що нові правила відповідають європейським нормам. Для адаптації до нових вимог виробникам дається трирічний перехідний період

Столичним підприємцям обіцяні знижки по кредитах

У наступному році продовжиться Програма фінансово-кредитної підтримки суб'єктів малого та середнього підприємництва, що реалізується за сприяння Німецько-українського фонду. За її умовами, для київських підприємців буде компенсуватися 50% номінальної процентної ставки, яка встановлюється кредитним договором.

Газорозподільна організація повинна встановити лічильники

Верховний суд, розглядаючи конкретний позов споживача, вказав, що відповідно до ч. 1 ст. 6 Закону «Про забезпечення комерційного обліку природного газу», саме на газорозподільну організацію покладено обов'язок встановлення індивідуальних лічильників газу та оплати цих робіт.

Умови договорів автоцивілки можуть змінитися

Нацкомфінпослуг оприлюднила доопрацьований проект розпорядження «Про внесення змін до деяких нормативно-правові акти з питань обов'язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів». Зокрема, планується збільшення розмірів страхових сум: з 100 тис. грн до 130 тис. грн - за шкоду, заподіяну майну; з 200 тис. грн до 260 тис. грн - за шкоду, заподіяну життю та здоров'ю потерпілих. Крім того, пропонується змінити коригувальні коефіцієнти (в залежності від типу ТЗ, місця реєстрації власника, сфери використання та інші).

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини