Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

У новий рік з новими офшорами, старими експортно-імпортними ліцензіями та звільненим від ПДВ металобрухтом

28 грудня 2018, 15:37
425
0
Реклама

Мито на імпорт пряжі може бути скасоване

Уряд підтримав законопроект Міністерства економічного розвитку і торгівлі, яким пропонується зменшити ставку пільгового ввізного мита при імпорті пряжі з 4% до 0%. У разі внесення відповідних змін до Митного кодексу, переробники сировини зможуть отримати додаткові обігові кошти у сумі близько 4 млн грн, очікується збільшення виробництва ниток та тканини на 17%.

Ухвалено перелік товарів, імпорт та експорт яких підлягає ліцензуванню

Затверджено також обсяг квот на експорт товарів у 2019 році, що є аналогічні діючим у 2018 році. Зокрема, квоти на експорт необробленого золота та срібла (крім банківських металів) та брухту дорогоцінних металів залишаються на рівні 0, тобто експорт заборонено.

Крім того, згідно з Монреальським протоколом про речовини, що руйнують озоновий шар, у 2019 році буде ліцензуватись експорт та імпорт як самих таких речовин, так і товарів, що можуть їх містити.

Операції з металобрухтом звільнені від ПДВ до 2022 року

Продовжено дію постанови КМУ від 12.01.2011 №15, згідно з якою операції з постачання (зокрема, імпорт) відходів та брухту деяких чорних і кольорових металів звільняються від обкладення податком на додану вартість до 1 січня 2022 року.

Розширено перелік офшорних зон

Кабмін вніс Тринідад і Тобаго, Намібію, Гуам, Палау та Американське Самоа до переліку офшорних зон.

Україна періодично оновлює такий перелік з урахуванням даних глобального форуму ОЕСР з прозорості та обміну інформацією для податкових цілей. Форум сформував «чорний» список держав, що не налаштовані на співпрацю з питань оподаткування та не імплементують стандарти ОЕСР, до якого й увійшли зазначені країни.

Перелік офшорних зон затверджений розпорядженням КМУ від 23.02.2011 №143-р.

Міжнародні організації та посольства зможуть залучати для обліку трудових книжок українські компанії

Уряд надав можливість міжнародним організаціям, іноземним дипломатичним представництвам, консульським установам та проектам міжнародної технічної допомоги залучати до ведення обліку, зберігання і видачі трудових книжок українських юридичних осіб. Це дозволить зменшити адміністративне навантаження на міжнародні представництва та стимулювати розвиток ринку консалтингових послуг.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини