Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Хто відповідає за несвоєчасне посипання доріг піском?

3 грудня 2019, 15:35
2771
0
Реклама

Суть справи: позивачка просила стягнути матеріальну та моральну шкоду, спричинену внаслідок ДТП через незадовільний стан дороги. Позов мотивовано тим, що служба автодоріг, а також підприємство, з яким був укладений договір про утримання відповідної дороги, не обробили її протиожеледним реагентом.

Місцевий та апеляційний суди задовольнили позов в частині стягнення шкоди з підприємства.

Колегія суддів Цивільного суду ВС погодилась із таким висновком.

Відповідно до ч.1 ст. 24 Закону «Про дорожній рух», відповідальність за створення безпечних умов руху на дорогах, вулицях та залізничних переїздах несуть їх власники.

Власником дороги, на якій трапилось ДТП, є служба автомобільних доріг області. Однак вона уклала з підприємством контракт на виконання робіт з ремонту та експлуатаційного утримання цієї дороги.

Верховний Суд вказав, що в цьому випадку саме підприємство несе відповідальність щодо відшкодування шкоди постраждалим від ДТП, якщо вона сталася з причини незадовільного стану дороги.

Відповідну постанову по справі №465/11817/13-ц ВС прийняв 24.10.2018. З її повним текстом можна ознайомитися в системі аналізу судових рішень VERDICTUM. Серед іншого, ця система надає 10 аналітичних фільтрів для максимально «тонкого» пошуку судових рішень.

Нагадаємо, що раніше ми писали про те хто відшкодує шкоду, заподіяну через поганий стан автодороги.

Як зареєструвати автомобіль: процедура, вартість, документи

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини