Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Страховик може не виплачувати страхову суму, якщо пропущено річний строк на звернення

29 березня 2019, 12:36
6633
0
Реклама

Суть справи: позивач звернувся до суду з позовом до страхової компанії про відшкодування шкоди, завданої внаслідок дорожньо-транспортної пригоди. Відповідач відмовив у виплаті страхової суми, вказуючи на пропуск річного строку подання заяви про страхове відшкодування.

Місцевий суд позовні вимоги задовільнив. Однак апеляційний суд відмовив у задоволенні позову.

Колегія суддів Цивільного суду ВС погодилась із рішенням апеляції.

Відповідно до ст. 37 Закону «Про обов'язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів», підставою для відмови у здійсненні страхового відшкодування є неподання заяви про страхове відшкодування впродовж: одного року, якщо шкода заподіяна майну, і трьох років, якщо шкода заподіяна здоров'ю або життю, з моменту скоєння ДТП.

ВС зазначив, що позивач звернувся до страховика для виплати страхового відшкодування щодо майна, а не здоров'я, тому з моменту настання ДТП обчислюється річний строк для такого звернення.

Верховний Суд вказав, що доводи позивача щодо поважності причин пропуску річного строку є необґрунтованими, оскільки такий строк є присічним і поновленню не підлягає.

Відповідну постанову по справі № 465/6315/16-ц ВС прийняв 6.03.2019. ЇЇ повний текст доступний в системі аналізу судових рішень VERDICTUM.

Отримати тестовий доступ у VERDICTUM можна за посиланням.

***

Вам також може бути цікаво, що Фонд соціального страхування відновив перевірки роботодавців.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини