Суть справи: позивач звернувся до суду з позовом до страхової компанії про відшкодування шкоди, завданої внаслідок дорожньо-транспортної пригоди. Відповідач відмовив у виплаті страхової суми, вказуючи на пропуск річного строку подання заяви про страхове відшкодування.
Місцевий суд позовні вимоги задовільнив. Однак апеляційний суд відмовив у задоволенні позову.
Колегія суддів Цивільного суду ВС погодилась із рішенням апеляції.
Відповідно до ст. 37 Закону «Про обов'язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів», підставою для відмови у здійсненні страхового відшкодування є неподання заяви про страхове відшкодування впродовж: одного року, якщо шкода заподіяна майну, і трьох років, якщо шкода заподіяна здоров'ю або життю, з моменту скоєння ДТП.
ВС зазначив, що позивач звернувся до страховика для виплати страхового відшкодування щодо майна, а не здоров'я, тому з моменту настання ДТП обчислюється річний строк для такого звернення.
Верховний Суд вказав, що доводи позивача щодо поважності причин пропуску річного строку є необґрунтованими, оскільки такий строк є присічним і поновленню не підлягає.
Відповідну постанову по справі № 465/6315/16-ц ВС прийняв 6.03.2019. ЇЇ повний текст доступний в системі аналізу судових рішень VERDICTUM.
Отримати тестовий доступ у VERDICTUM можна за посиланням.
***
Вам також може бути цікаво, що Фонд соціального страхування відновив перевірки роботодавців.