Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Лікарняні листки видаватимуть після електронної реєстрації

22 квітня 2019, 17:10
8220
0
Реклама

Кабмін затвердив Порядок організації ведення Електронного реєстру листків непрацездатності та надання інформації з нього, який набув чинності 20 квітня.

Такий реєстр міститиме інформацію про видані, продовжені та обліковані листки непрацездатності. При цьому використовуватиметься інформаційна база Реєстру застрахованих осіб Держреєстру загальнообов'язкового соціального страхування.

Відповідно до порядку, листок непрацездатності реєструється виключно на підставі створеного в електронній формі медичного висновка, який засвідчує тимчасову непрацездатність. Кожен листок непрацездатності матиме унікальний реєстраційний номер, що формується та присвоюється автоматично.

«Реєстр матиме різні рівні доступу, які обмежують відомості, доступні для користувача. Зокрема, через електронні кабінети на порталі послуг до реєстру матимуть доступ роботодавці та самі працівники, застраховані особи. Однак інформація з реєстру, що містить відомості про реєстраційний номер облікової картки платника податків, період і причину непрацездатності, надається лише тій особі, якої вони стосуються, а також її роботодавцю, але виключно за період, коли особа перебувала з ним у трудових відносинах. При цьому причина непрацездатності - це не конкретний діагноз, а, наприклад, догляд за дитиною, непов'язана з виробництвом хвороба тощо», - зазначають у Фонді соціального страхування.

Кожен запис в реєстрі про тимчасову непрацездатність включатиме, зокрема:

- відомості про тимчасово непрацездатну особу;

- унікальний номер випадку непрацездатності;

- номер, дату (час) реєстрації медичного висновку в електронній системі охорони здоров'я;

- причину та період непрацездатності;

- призначений режим лікування;

- відомості про лікаря;

- заклад охорони здоров'я;

- суму допомоги по тимчасовій втраті працездатності від Фонду соціального страхування.

Нагадаємо, що Кабмін прийняв постанову про утворення Електронного реєстру листків непрацездатності 28 листопада 2018 року.

Раніше ми писали про те, що в Україні збільшився розмір лікарняних виплат.

Перевірте вашу компанію та своїх контрагентів прямо зараз у сервісі CONTR AGENT.

Нагадаємо, що в інформаційно-правових системах ЛІГА:ЗАКОН містяться аналітичні матеріали, присвячені окремим аспектам трудових відносин. Наприклад, в розділі «Ситуації для бізнесу» можна прочитати:

- особливості трудових відносин з IT-фахівцем;

- звільнення співробітника за користування соцмережами.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини