Комітет з питань будівництва, містобудування і житлово-комунального господарства рекомендував Верховній Раді прийняти в першому читанні за основу і в цілому законопроект № 10228 «Про внесення змін до деяких законів України щодо врегулювання окремих питань у сфері надання житлово-комунальних послуг».
Метою цього законопроекту є удосконалення чинних норм і положень у сфері надання житлово-комунальних послуг, а також врегулювання питань перехідного періоду, що виникають через введення в дію Закону «Про житлово-комунальні послуги», в частині регулювання надання послуг з управління багатоквартирним будинком.
Цей Закон передбачає:
- суттєву зміну системи взаємовідносин між виконавцями комунальних послуг та споживачами;
- можливість обрання співвласниками моделей договірних відносин у багатоквартирному будинку (до 1 травня 2020 року) та укладення відповідних договорів з виконавцями послуг з постачання теплової енергії та постачання гарячої води, централізованого водопостачання та централізованого водовідведення, поводження з побутовими відходами;
- визначення структури плати виконавцю комунальної послуги залежно від обраної співвласниками моделі договірних відносин у будинку;
- вимоги до формування та встановлення тарифів на комунальні послуги.
Відповідно до Закону у період з 1 травня 2019 до 1 травня 2020 року в Україні відбуватиметься хаотичний перехід споживачів від «старих» договорів про надання комунальних послуг до «нових». Такий перехід здійснюватиметься у кожному багатоквартирному будинку окремо, що не дозволяє підприємству оперативно переглядати тарифи у зв'язку з переходом окремо взятого будинку на нові договірні відносини.
У разі якщо співвласники багатоквартирного будинку не приймуть рішення про вибір моделі організації договірних відносин з виконавцем комунальної послуги до 1 травня 2020 року, між виконавцем і кожним співвласником буде укладено індивідуальний договір про надання комунальної послуги.
Також зазначається, що тривалий перехідний період створює низку проблем із реалізацією органами місцевого самоврядування та НКРЕКП повноважень щодо встановлення тарифів на комунальні послуги.
Члени Комітету вважають, що прийняття законопроекту сприятиме удосконаленню норм і положень чинного законодавства у сфері житлово-комунальних послуг, врегулюванню питань перехідного періоду у сфері комунальних послуг, встановленню чітких і зрозумілих організаційних вимог у процесі укладання нових договорів про надання послуг з постачання теплової енергії, постачання гарячої води, централізованого водопостачання та водовідведення, поводження із побутовими відходами, а також вимог щодо формування та встановлення тарифів на ці послуги, уникнення різночитань тощо.
Раніше ми писали про те, що киянам почали відключати гарячу воду, а також про те, що з 1 травня зменшиться ціна на газ для населення.
Нагадаємо, що на порталі ЛІГА:ЗАКОН Бізнес є можливість підписатися на розсилку і щотижня, щоп'ятниці, отримувати дайджест найважливіших ділових новин.