Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Інформацію на запит ДФС можна не надавати, якщо у ньому відсутні деякі реквізити

7 травня 2019, 15:40
6021
0
Реклама

Суть справи: підприємство оскаржило проведення позапланової податкової перевірки, вказавши на безпідставність прийняття наказу про її проведення. У відповіді на запити ДПІ про надання інформації позивач вказав на їх невідповідність вимогам законодавства, а саме: відсутність печатки податкового органу. Однак у зв'язку з ненаданням запитуваної інформації податківці прийняли наказ про проведення перевірки.

Місцевий та апеляційний суди відмовили у задоволенні позову.

Однак колегія суддів Адміністративного суду ВС не погодилась із таким висновком.

Відповідно до п. 73.3 ст. 73 Податкового кодексу, контролюючі органи мають право звернутися до платників податків та інших суб'єктів інформаційних відносин із письмовим запитом про подання інформації, необхідної для виконання покладених на них функцій, завдань, та її документального підтвердження.

Такий запит підписується керівником (його заступником або уповноваженою особою) контролюючого органу і повинен містити:

- підстави для надіслання запиту (обставини, які свідчать про порушення вимог податкового законодавства), із зазначенням інформації, яка це підтверджує;

- перелік інформації, яка запитується, та перелік документів, які пропонується надати;

- печатку контролюючого органу.

Верховний Суд вказав, що відсутність печатки контролюючого органу на запиті про надання інформації, незазначення у останньому підстав для направлення або зазначення непередбачених підстав, недотримання інших вимог є порушенням порядку його оформлення (складання), що у свою чергу призводить до виникнення у платника податків права не надавати запитувану інформацію.

Відповідну постанову по справі № 826/9082/15 ВС прийняв 26.02.2019. З її повним текстом можна ознайомитися в системі аналізу судових рішень VERDICTUM. Отримати тестовий доступ у VERDICTUM можна тут.

Раніше ми писали про те, що всіх українців можуть зобов'язати задекларувати доходи.

Нагадаємо, що перевірити вашого контрагента на благонадійність і здійснювати його подальший моніторинг можна за допомогою сервісу CONTR AGENT від ЛІГА:ЗАКОН. Ви можете перевірити контрагента, який вас цікавить, прямо зараз, оформивши заявку на тестовий доступ до сервісу.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини