Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Проект Трудового кодексу: гнучкий графік, 28-денна відпустка та дистанційна робота

18 липня 2019, 16:15
5653
1
Реклама

В Україні діє КЗпП 1971 року. Більшість норм застаріла, в результаті чого українське трудове законодавство сильно відстає від європейського. Наприклад, такі поняття, як фрілансинг, аутстафінг, «віддалена робота», на чому зараз акцентують увагу західні фірми, для українського бізнесу виявилися «поза законом».

Щоб врегулювати проблему, у 2014 році було розроблено проект нового Трудового кодексу. У 2015 законопроект прийняли в першому читанні і відправили на доопрацювання, яке закінчили у 2017. З тих пір законопроект досі не розглянули.

«Попри неодноразові звернення Мінсоцполітики до голови Верховної Ради і профільного комітету, зазначений законопроект досі не розглянуто на пленарному засіданні, що унеможливлює осучаснення трудового законодавства», - відзначають у Мінсоцполітики.

Експерти вважають, що зволікання з прийняттям нового Трудового кодексу - неприпустиме, ринок вимагає реформи. Однак разом з цим, прийняття нового трудового кодексу - дуже складне питання. Законодавцям потрібно одночасно врахувати права роботодавця і працівника, зберегти всі соцгарантії і при цьому не зробити ще більш жорсткими норми для підприємців, які наймають співробітників у свої компанії.

Що пропонує новий Трудовий кодекс?

- Проект ТК нормативно закріплює виконання роботи дистанційно, врегульовуює питання трудових відносин тимчасових працівників;

- Врегульовує порядок припинення трудових відносин у разі смерті роботодавця-фізичної особи, визнання його безвісно відсутнім або оголошення померлим;

- Тривалість щорічної відпустки збільшується з 24 до 28 днів;

- Одне з нововведень Трудового кодексу - визначення професійної кар'єри і засобів її здійснення.

У Мінсоцполітики підкреслюють, що перерва у роботі, яка виникла через сімейні обов'язки (догляд за дітьми, хворими родичами) або певні обставини, пов'язані зі станом здоров'я, не може бути перешкодою для кар'єрного росту.

Новий Трудовий кодекс містить й інші нові норми, однак, як за словами представників Мінсоцполітики, так і за словами експертів, миттєвих змін після прийняття нового кодексу чекати не варто: «Внесок Трудового кодексу у розвиток ринку праці буде відчутним не одразу, адже всім учасникам ринку потрібно буде адаптуватися до оновлених правил гри».

Про те, чим для працівників може бути небезпечний гнучкий графік і дистанційна робота, читайте у нашій попередній статті.

Читайте також: Роботодавці можуть визначати зарплату в іноземній валюті: ВС.

Нагадаємо, що перевірити вашого контрагента на благонадійність і здійснювати його подальший моніторинг можна за допомогою сервісу CONTR AGENT від ЛІГА:ЗАКОН. Ви можете перевірити контрагента, який вас цікавить, прямо зараз, оформивши заявку на тестовий доступ до сервісу.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини