Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Голосові повідомлення в месенджерах є електронними доказами

19 липня 2019, 12:48
5964
0
Реклама

Голосові повідомлення в месенджерах визнають електронними доказами. Про це розповіли в газеті «Закон і Бізнес».

Електронний доказ - це будь-яка інформація в електронній чи цифровій формі. Наприклад, публікації в соціальних мережах або ж голосові повідомлення в месенджерах і т.д.

Проте для визнання електронного документа доказом, він має відповідати передбаченим у законі вимогам. Зокрема, ст. 6 Закону «Про електронні документи та електронний документообіг» говорить, що автора електронного документа слід ідентифікувати за допомогою електронного підпису.

У ч.2 ст.99 КАС наголошено, що електронні докази подаються в оригіналі або електронній копії, засвідченій електронним цифровим підписом. Наприклад, Велика палата Верховного Суду у справі № 9901/43/19 винесла ухвалу, в якій вказано, що відсутність ЕЦП в електронному документі виключає підстави вважати його оригінальним, а отже, належним доказом у справі. Такої ж правової позиції Суд дійшов і у справі № 226/1204/18. Отже, і копія, і оригінал електронного документа в обов'язковому порядку мають бути засвідченні ЕЦП.

Також судова практика налічує непоодинокі випадки, коли сторони як на докази посилаються на інформацію із соціальних мереж. У більшості випадків суди долучають такі докази до справи.

Цікавою є справа, яку розглядав Апеляційний суд м. Києва, про стягнення аліментів. Відповідач бідкався, що його скрутне матеріальне становище не дає можливості їх сплачувати. На спростування доводів відповідача позивачка надала суду роздруківку з персональної сторінки відповідача в соцмережі, з неї вбачається, що він багато подорожує. Суд прийняв до уваги такі докази та ухвалив апеляційну скаргу відповідача залишити без задоволення.

Таким чином, слід розуміти, що електронні докази подаються до суду в оригіналі, електронній чи паперовій копії. Натомість при поданні електронних документів (фото, відеозаписів, тексту тощо) в оригіналі відповідно до ст.7 закону «Про електронні документи та електронний документообіг» суд може вимагати наявності ЕЦП.

Вищевказані судові рішення, а також інші рішення, що стосуються електронних доказів, ви легко можете знайти в системі аналізу судових рішень VERDICTUM. Отримати тестовий доступ у VERDICTUM можна за посиланням.

Раніше ми писали про те, що суд вказав, як можна забезпечити докази, що знаходяться на веб-сторінках.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини