Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Суд скасував арешт коштів боржника, що надходять на рахунок як зарплата

8 серпня 2019, 11:58
3897
0
Реклама

Суть справи: позивач просив зняти арешт із грошових коштів, що містяться на його рахунках (у тому числі на тому, який використовують для нарахування йому заробітної плати).

Позивач вказав, що він не може отримати заробітну плату, яка являється єдиним джерелом його існування, а також немає можливості оплачувати комунальні платежі та далі виплачувати борг, який виплачувати він не заперечує.

Відповідно до ч. ч. 1, 2 ст. 128 КЗпП, під час кожної виплати зарплати загальний розмір усіх відрахувань не може перевищувати 20%, а у випадках, окремо передбачених законодавством України, - 50% зарплати, яка належить до виплати працівникові. При відрахуванні з заробітної плати за кількома виконавчими документами за працівником у всякому разі повинно бути збережено 50% заробітку.

Відповідно до КЗпП та Закону «Про оплату праці», своєчасність та обсяги виплати зарплати працівникам не можуть бути поставлені в залежність від здійснення інших платежів та їх черговості.

Задовольняючи позов, суд вказав, що накладення арешту на рахунок боржника, призначений для виплати заробітної плати, унеможливлює своєчасну виплату зарплати, що призводить до порушення конституційних прав.

Відповідне рішення по справі № 614/386/19 Борівський районний суд прийняв 18.06.2019. З її повним текстом можна ознайомитися в системі аналізу судових рішень VERDICTUM. Отримати тестовий доступ у VERDICTUM можна за посиланням.

Зазначимо, що відповідне рішення місцевого суду може бути оскаржене в апеляції.

Раніше ми писали про те, що середня зарплата в Києві за рік зросла на 18%.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини