Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Власники нерухомості повинні заплатити податок до 1 вересня

21 серпня 2019, 09:50
37947
1
Реклама

До 1 липня власники нерухомості повинні були отримати платіжки з нарахуванням податку за «зайві» квадратні метри, який необхідно сплатити протягом 60 днів з дня отримання платіжки. Податком обкладаються:

- квартири площею понад 60 кв. метрів;

- приватні будинки площею понад 120 кв. метрів;

- квартира + будинок загальною площею понад 180 кв. метрів.

У 2019 році сплачується податок на нерухомість за 2018 рік, а у 2020 буде сплачуватись податок за 2019.

Податок в різних областях і містах України різний, так як його розмір визначає місцева рада:

- У Києві, Одесі та Харкові податок становить 1% від розміру мінімальної зарплати (станом на 2018 рік -37,23 грн за кожен кв. метр, що перевищує ліміт);

- У Львові - фізичні особи за одноквартирний, дачний або садовий будинок будуть платити 1%, а за квартиру в дво- або багатоквартирному будинку - 0,5%.

Квартири площею більше 300 кв. метрів і будинки площею понад 500 кв. метрів додатково оподатковуються в розмірі 25 000 грн на рік. Потрібно буде сплатити повністю 25 тисяч гривень, плюс різницю між пільговою площею і фактичної.

Що робити, якщо платіжка не прийшла?

Відповідно до п.266.10.2 ПК, у разі якщо контролюючий орган не надіслав (не вручив) податкове/податкові повідомлення-рішення до 1 липня, фізичні особи звільняються від відповідальності, передбаченої цим Кодексом за несвоєчасну сплату податкового зобов'язання.

Як платити податок, якщо ви купили нерухомість?

Фізособа має платити податок за новостворений об'єкт житлової або нежитлової нерухомості, починаючи з місяця, в якому виникло право власності на такий об'єкт.

Якщо ви продали квартиру (будинок), то податок сплачується в такий спосіб:

- Попередній власник платить податок з початку року до 1 числа місяця, в якому відбулося відчуження нерухомості.

- Новий власник сплатить податок з 1 числа місяця, в якому він придбав право власності, до кінця поточного року.

Читайте також: Рейдери використовують нові схеми захоплення майна

Уберегти майно від рейдерів допоможуть сервіси SMS-маяк і SMS-маяк Земля, за допомогою яких можна оперативно дізнатися про зміни в реєстрі нерухомості (через SMS - повідомленняv, електронним листом, або ж через повідомлення в кабінеті користувача).

Якщо нерухомістю володіють кілька власників

У разі, якщо нерухомістю володіють кілька осіб, то сплата податку залежить від того, як визначені частки у праві власності.

Можливі наступні варіанти:

- Квартира знаходиться у спільній частковій власності кількох осіб, при цьому визначена частка кожного з них. У цьому випадку кожен платить податок за свою частину.

- Квартира знаходиться у спільній сумісній власності кількох власників, при цьому не зазначено частку кожного з них. У такій ситуації один із власників за домовленістю з іншими повинен сплатити податок за всю квартиру.

Читайте також: В Україні хочуть легалізувати ринок оренди житла та побудувати прибуткові будинки

Хто повністю звільнений від сплати податку

- Багатодітні сім'ї (5 і більше дітей);

-Діти сироти;

- Діти-інваліди, які виховуються одинокими матерями;

- Власники, які проживають у житлі, офіційно визнаному непридатним для проживання;

- Власники житла в зонах відчуження і безумовного відселення;

- Мешканці гуртожитків;

- Дитячі будинки сімейного типу;

- Дитсадки;

- Школи;

- Громадські організації інвалідів;

- Релігійні організації;

- Учасники АТО і їх сім'ї (за рішенням місцевої ради та виходячи з майнового стану та рівня доходів).

Вас може зацікавити:

- ВС вирішив, яке майно не може бути використано для погашення заборгованості банкрута-ФОП

- Перевірка забудовника: що потрібно знати інвестору

В Україні запустили бота-бухгалтера ReporTax для ФОП, який вміє розраховувати та сплачувати податки, а також подавати звітність в держоргани.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини