Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Держпраці нагадала про обмеження розміру відрахувань із заробітної плати

5 вересня 2019, 09:32
2546
0
Реклама

ГУ Держпраці у Дніпропетровській області надала роз'яснення щодо обмежень розміру відрахувань із заробітної плати.

Відповідно до ст. 25 Закону «Про оплату праці» забороняється будь-яким способом обмежувати працівника вільно розпоряджатися своєю заробітною платою, крім випадків, передбачених законодавством.

При кожній виплаті заробітної плати загальний розмір усіх відрахувань не може перевищувати 20%, а у випадках, окремо передбачених законодавством, - 50% заробітної плати, що належить до виплати працівникам.

При відрахуванні з заробітної плати за кількома виконавчими документами за працівником у всякому разі повинно бути збережено 50% заробітку.

Такі обмеження не поширюються на відрахування із заробітної плати при відбуванні виправних робіт і при стягненні аліментів на неповнолітніх дітей. У цих випадках розмір відрахувань не може перевищувати 70%.

Читайте також: ТОП-5 позицій судів у спорах з Держпраці

Відрахування із заробітної плати працівників для покриття їх заборгованості підприємству, установі і організації, де вони працюють, можуть провадитись за наказом (розпорядженням) роботодавця:

- для повернення авансу, виданого в рахунок заробітної плати; для повернення сум, зайво виплачених внаслідок лічильних помилок; для погашення невитраченого і своєчасно не повернутого авансу, виданого на службове відрядження або переведення до іншої місцевості; на господарські потреби, якщо працівник не оспорює підстави і розмір відрахування;

- при звільненні працівника до закінчення того робочого року, в рахунок якого він вже одержав відпустку, за невідроблені дні відпустки (крім встановлених КЗпП випадків);

- при відшкодуванні шкоди, завданої з вини працівника підприємству, установі, організації .

Розпорядження має бути видано не пiзнiше двох тижнiв з дня виявлення заподiяної працiвником шкоди i звернено до виконання не ранiше семи днiв з дня повiдомлення про це працiвниковi.

У інших випадках для покриття шкоди роботодавець може звернутися до суду.

Читайте також:

Визначено 13 причин для нових перевірок Держпраці

Виплата компенсації за відпустку не є державною гарантією в оплаті праці - суд

Роботодавець повинен повідомляти про розміри оплати праці при кожній виплаті зарплати

Ви можете перевірити свого контрагента або потенційного партнера, скориставшись повнофункціональним доступом до сервісу CONTR AGENT!

Підготуватися до перевірки контролюючих органів допоможе ресурс "Мистецтво оборони" Інформаційно-правових систем ЛІГА:ЗАКОН.

Також пропонуємо ознайомитися з комплексними рішеннями для безпеки вашого бізнесу.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини