Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську
ЖКГ

Діє новий порядок відключення від центрального опалення

17 вересня 2019, 13:00
64763
7
Реклама

Сьогодні, 17 вересня, набув чинності наказ Мінрегіону від 26.07.2019 № 169, яким затверджено Порядок відключення споживачів від систем централізованого опалення та постачання гарячої води.

Можливість відмовитися від централізованого опалення і гарячого водопостачання передбачена Законом про ж/к послуги, який введено в дію з 1 травня 2019 року. Правилами надання послуг з постачання теплової енергії (постанова Кабміну від 21 серпня 2019 № 830) встановлено, що відключення споживачів від систем централізованого опалення (теплопостачання) здійснюється за рішенням співвласників багатоквартирного будинку. Рішенням зборів співвласників багатоквартирного будинку визначається система подальшого забезпечення такого будинку теплопостачанням з дотриманням вимог законодавства про охорону природного середовища.

При цьому у багатоквартирних будинках, в яких на день набуття чинності Закону про ж/к послуги (10 грудня 2017 року) не менше половини квартир і нежитлових приміщень відокремлена від цих мереж, власники квартир і приміщень, приєднаних до таких мереж, не зобов'язані, але мають право відключити свою квартиру та облаштувати систему індивідуального теплопостачання (опалення або гарячого водопостачання). Примусове відключення не допускається.

Питання відносно відключення споживачів від мереж розглядатиме постійно діюча комісія на місцях.

Рішення про відключення прийматиме орган місцевого самоврядування за письмовою заявою власника (співвласників) будівлі або житлового будинку, з урахуванням рішення комісії, яка засідатиме не рідше за один раз в місяць.

Які документи потрібні для відключення

Власник (співвласники) подають в орган місцевого самоврядування заяву про відключення, складену в довільній формі, із зазначенням причини відключення, а також інформацію про намір облаштування у будівлі систем індивідуального або автономного теплопостачання (опалення та гарячого водопостачання).

Для багатоквартирного будинку до заяви додатково додається протокол зборів співвласників багатоквартирного будинку (витяг з протоколу) і вказуються особи, уповноважені представляти інтереси співвласників.

Така заява передається на розгляд комісії, яка повинна розглянути її на найближчому засіданні за участю заявника або його уповноваженого представника.

Комісія приймає рішення про відключення будівлі і представляє пропозиції по типу системи індивідуального або автономного теплопостачання у будівлі після відключення. Рішення впродовж п'яти робочих днів передається в орган місцевого самоврядування, а його копія надається заявнику.

Орган місцевого самоврядування на найближчому засіданні за участю заявника або його уповноваженого представника приймає відповідно до законодавства рішення про відключення будівлі.

Проект відключення

Для відключення від опалення або ГВП власник (співвласники) забезпечує розробку проекту відключення, який має відповідати вимогам діючих державних будівельних норм і правил, і проекту системи індивідуального або автономного теплопостачання будівлі, який розробляється з урахуванням схеми теплопостачання населеного пункту і повинен відповідати вимогам діючих державних будівельних норм і правил.

Обрана система має забезпечити:

- опалення місць загального користування та допоміжних приміщень у будинку;

- ізоляцію та/або перенесення транзитних стояків (у разі потреби) тощо;

- заміну (у разі потреби) внутрішньобудинкових систем газо- та/або електропостачання (залежно від типу нагрівачів).

Хто відключає

Відключення може здійснювати виконавець відповідної комунальної послуги або оператор зовнішніх інженерних мереж, а також залучений ліцензований суб'єкт господарювання.

Перевірити інформацію про компанію яка, зокрема, здійснює послуги з відключення від опалення, ви можете скориставшись тестовим доступом в сервіс CONTR AGENT, оформивши заявку за посиланням

Відключення здійснюється тільки у міжопалювальний період, але не пізніше за 1 вересня.

Витрати, пов'язані з відключенням, здійснюються за рахунок власника (співвласників) та інших коштів, не заборонених законом.

Після виконання робіт з відключення складається акт. Потім виконавець відповідної комунальної послуги повідомляє власника про перегляд умов або розірвання договору про надання відповідної комунальної послуги.

Нагадуємо, тарифи на теплову енергію встановлюються за новою процедурою

Cудові рішення про оскарження неправомірних донарахувань по комунальних послугах ви можете знайти в системі аналізу судових рішень VERDICTUM. Отримати тестовий доступ в VERDICTUM можна за посиланням.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини