Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Банк не несе відповідальність за грошові перекази через інтернет: Верховний Суд

17 вересня 2019, 14:45
1748
0
Реклама

Суть справи: клієнт відкрив у банку картковий рахунок, з якого через систему Visa Transer Portmone було несанкціоновано знято 9,6 тис. грн. Дізнавшись про цю операцію, клієнт одразу звернувся до банку із заявою про блокування та видачу нової картки, а також подав заяву про незгоду з транзакцією, і просив забезпечити повернення йому грошових коштів. Не отримавши від банку відшкодування, клієнт звернувся з відповідним позовом до суду.

Місцевий та апеляційний суди, задовольнивши позов, стягнули кошти з відповідача. Вони вказали, що відповідач не надав доказів підтвердження вчинення позивачем будь-яких дій щодо списання грошових коштів у сумі 9,6 тис. грн з його банківського рахунку.

Читайте також: ПриватБанк буде аналізувати поведінку клієнтів

Однак колегія суддів Цивільного суду ВС з таким висновком не погодилась і прийняла нове рішення про відмову в задоволенні позовних вимог.

Відповідно до п. 1.5 договору, укладеного між банком і клієнтом, банк не несе відповідальності за збитки, завдані клієнту у разі розголошення (розкриття) інформації за рахунком в результаті використання клієнтом паролів, ПІН-кодів, CVV-кодів.

Як вбачається з пункту 1.7 договору, клієнт доручає банку в порядку договірного списання списувати з рахунку, зокрема, платежі, які пред'явлені міжнародними платіжними системами на підставі платіжних повідомлень еквайрів.

Крім того, додатком до договору передбачено, якщо платіжну картку втрачено, викрадено або з іншої причини вона стала непридатною до використання, а також якщо ПІН-код став відомий сторонній особі, позивач повинен в усній формі терміново заявити про це в контакт-центр банку та протягом 3 днів надати письмову заяву в оригіналі або по факсу до установи банку, де відкрито рахунок.

Верховний Суд зазначив, що саме на клієнта покладено обов'язок нерозголошення (нерозкриття) інформації за рахунком в результаті використання паролів, ПІН-кодів, CVV-кодів, як і обов'язок повідомлення банку в разі втрати, викрадення платіжної картки та розголошення.

Відповідну постанову по справі № 522/22780/15-ц прийняв 10.07.2019. З її повним текстом можна ознайомитися в системі аналізу судових рішень VERDICTUM. Отримати тестовий доступ у VERDICTUM можна за посиланням.

Про правові позиції Верховного Суду зручно дізнаватися у модулі в модулі «Судова практика» ІПС ЛІГА:ЗАКОН. Тестовий доступ до ІПС можна отримати за посиланням.

Читайте також:

ТОП-5 судових рішень у сфері захисту бізнесу

Приєднання України до обміну податковою інформацією з США: значення і наслідки

Як захистити бізнес у наші дні: поради юристів для CEO та власників компаній

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини