Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Незнання про смерть спадкодавця не є поважною причиною пропуску строку на прийняття спадщини

20 вересня 2019, 15:55
4608
0
Реклама

Суть справи: позивач просив надати йому додатковий строк для прийняття спадщини та визнати за ним право власності на спадкове майно. Він вказав, що не звернувся до нотаріуса у визначений для прийняття спадщини строк, оскільки не знав про смерть спадкодавця. Позов мотивовано тим, що строк на прийняття спадщини пропущено з поважних причин.

Місцевий суд частково задовольнив позовні вимоги.

Апеляційний же суд таке рішення скасував і ухвалив нове рішення про відмову у задоволенні позову.

Колегія суддів Цивільного суду ВС погодилась із висновком апеляційного суду.

Верховний Суд зазначив, що спадкоємець, який бажає прийняти спадщину, але на час відкриття спадщини не проживав постійно із спадкодавцем, має подати до нотаріальної контори заяву про прийняття спадщини.

Для прийняття спадщини встановлюється строк у шість місяців, який починається з часу відкриття спадщини.

Якщо спадкоємець протягом цього строку не подав заяву, він вважається таким, що не прийняв спадщину.

Колегія суддів зазначила, що за позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.

Відповідно до постанови Пленуму Верховного Суду України № 7 від 30.05.2008 «Про судову практику у справах про спадкування», вирішуючи питання визначення особі додаткового строку, суд досліджує поважність причини пропуску строку для прийняття спадщини. При цьому необхідно виходити з того, що поважними є причини, пов'язані з об'єктивними, непереборними, істотними труднощами для спадкоємця на вчинення цих дій.

Верховний Суд роз'яснив, що позивачем не доведено поважність причин пропуску строку для подання заяви про прийняття спадщини, оскільки наведені обставини не є об'єктивними, непереборними, істотними труднощами для вчинення цих дій.

Якщо ж у спадкоємця перешкод для подання заяви не було, а він не скористався правом на прийняття спадщини через відсутність інформації про смерть спадкодавця, то правових підстав для визначення додаткового строку для прийняття спадщини немає.

Раніше ми писали про те, що Верховний Суд дозволив стягувати аліменти з депозитних вкладів боржника.

Відповідну постанову по справі № 761/794/15-ц ВС прийняв 25.04.2019. З її повним текстом можна ознайомитися в системі аналізу судових рішень VERDICTUM. Отримати тестовий доступ у VERDICTUM можна за посиланням.

Практику Європейського суду з прав людини ви можете знайти в модулі «Судова практика» ІПС ЛІГА:ЗАКОН. Тестовий доступ до ІПС можна отримати за посиланням

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини