Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Чому сервіси медіамоніторингу є важливою складовою при управлінні репутацією у державному секторі

10 жовтня 2019, 16:30
501
0
Реклама

4 жовтня відбувся надзвичайно цікавий захід для керівників і співробітників служб зі зав'язків з громадськістю державних та комунальних підприємств, який організувала компанія ЛІГА:ЗАКОН.

В рамках заходу виступили відомі фахівці у сфері комунікацій та юриспруденції: Василь Губарець, керівник Управління корпоративних комунікацій ПАТ «Укрнафта», Наталка Макогон, речниця «Київського метрополітену», Інна Хомич, директорка з правових питань «Нова Пошта-Центр», Михайло Василенко, речник «Нова митниця».

Відкрила захід Яна Штанько, керівник маркетингу напрямку «Сервіси аналізу та моніторингу» ЛІГА:ЗАКОН, розповівши присутнім про важливість медіамоніторингу при управлінні репутацією та про можливості сервісу Semantrum від ЛІГА:ЗАКОН. Яна зазначила, що використання сервісів медіамониторингу дозволяє набагато ефективніше управляти брендом та реагувати на виклики та згадування бренду в інформаційному просторі.

Наступним спікером був Василь Губарець, керівник Управління корпоративних комунікацій ПАТ «Укрнафта». На початку свого виступу Василь відзначив, що ПАТ «Укрнафта» є найбільшим видобувником нафти в Україні, найбільшим роздрібним рітейлером світлих нафтопродуктів, четвертим найбільшим платником податків в Україні за результатами 2018 року.

У 2019 році ПАТ «Укрнафта» визначила управління репутацією, як один із комунікаційних пріоритетів компанії. Колись доволі закрита і непублічна компанії сьогодні проактивно спілкується зі ЗМІ та органами державної влади. Відповідно, здійснення постійного медіамоніторингу є обов'язковим та важливим інструментом процесу.

Василь зазначив, що моніторинг інформаційного поля - важливий елемент в управлінні репутацією і що варто користуватися сервісами медіамоніторингу, аби постійно тримати руку «на пульсі» медіапростору.

Також пан Губарець розповів, що ПАТ «Укрнафта» здійснює постійний медіамониторинг загальних контекстів, моніторять відгуки по топ-менеджеру, інформаційний контекст в розрізі «позитив/негатив».

Наталка Макогон, речниця КП «Київський метрополітен», порадила учасникам заходу показувати людям унікальність підприємства: її унікальну інфраструктуру та унікальні «фічі». Розказувати стейкхолдерам як вирішуються наявні проблеми тощо, а також про цікавинки, про які люди захочуть почитати.

Наталка також відзначила, що в комунікацію завжди можна інтегрувати якусь «родзинку», аби показати, що у вас працюють фахові та професійні люди.

Інна Хомич, директорка з правових питань «Нова Пошта-Центр» зазначила, що спеціалістам з комунікацій варто навчитися орієнтуватися в ключових дефініціях та термінах, особливо у тій сфері у якій вони працюють. Також пані Хомич підкреслила, що варто також знати положення базових законів та нормативно-правових актів, зокрема, у своїй галузі.

Навіть базові знання права дають свободу, впевненість та певну незалежність від корпоративного юриста. Зокрема і можливість виважено та аргументовано відстоювати власну точку зору.

Спеціаліст з комунікацій, на думку Інни, обов'язково має добре знати чинне законодавство про рекламу та захист економічної конкуренції, а також розбиратися в таких поняттях, як недостовірна інформація та економічна конкуренція.

Також пані Хомич порадила обговорювати з корпоративними юристами тексти, які готуються для оприлюднення, і просити юрисконсультів проводити для спеціалістів зі зв'язків із громадськістю тренінги та навчання.

Михайло Василенко, речник «Нова митниця», порадив слухачам розділяти цільові аудиторії та фокусувати увагу стейкхолдерів на найголовнішому. Також Михайло порадив все найголовніше та найцікавіше виносити в заголовки і пам'ятати, що ЗМІ та громадськість - ваш інструмент вирішення складних проблем. Але цим інструментом треба вміти користуватися.

Також пан Василенко сказав, що про існуючі проблеми та проблемні зони говорити варто: бо краще, якщо інформація про проблему буде виходити від вас, ніж від інших у спотвореному вигляді.

Михайло порадив тренувати та «штормити» власних співробітників «всередині», аби вони були підготовлені до «хвиль» та стресових ситуацій «зовні». Коли ви не знаєте чим закінчиться кризова ситуація - майте готові сценарії/варіанти реагування на виклики.

Завершуючи свій виступ, Михайло наголосив, що у будь-якому разі треба бути активними та задавати тон у комунікаціях, а не чекати, коли це зроблять за вас.

Усі учасники дискусії отримали від спікерів корисні лайфхаки і погодилися, що медіамоніторинг є дуже корисним інструментом для управління репутацією бренду, тож автоматизовані сервіси медіамониторингу, зокрема Semantrum від ЛІГА:ЗАКОН, у роботі PR-фахівців є вкрай важливими. Протестувати сервіс Semantrum ви можете за посиланням.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини