Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Суд скасував штраф за порушення ПДР через неопломбований TruCam

8 листопада 2019, 13:35
12756
0
Реклама

Суть справи: позивач просив скасувати постанову інспектора поліції про накладення штрафу за порушення ПДР. Швидкість автомобіля позивача вимірювалась лазерним вимірювачем швидкості TruCam. В обґрунтування позову водій надав фотознімок, на якому видно, що на вказаному пристрої відсутній відбиток повірочного тавра або пломби.

Місцевий суд позов задовольнив. З ним погодився і апеляційний суд.

Читайте також: службовий автомобіль не повинен проходити техогляд: рішення ВС

Відповідно до Порядку проведення перевірки законодавчо регульованих засобів вимірювальної техніки, що перебувають в експлуатації та оформлення її результатів, у разі якщо відбиток повірочного тавра або пломбу пошкоджено, чи свідоцтво про повірку втрачено, засіб вимірювальної техніки вважається не повіреним.

Суди вказали, що оскільки пристрій, який здійснював заміри був належним чином не повірений (відсутня пломба або повірочне тавро), то отримані показники швидкості не є належним доказом.

Також суди зазначили, що інших доказів, які б підтверджували факт вчинення позивачем даного правопорушення надано не було.

Зазначимо, що відповідне рішення апеляційного суду може бути оскаржено в касації.

Відповідну постанову по справі № 127/17357/19 Сьомий апеляційний адміністративний суд прийняв 20.08.2019. Повний текст постанови є в системі аналізу судових рішень VERDICTUM. Протестуйте систему тут.

Вам буде цікаво, що:

- За порушення ПДР не можуть оштрафувати без доказів

- Верховний Суд скасував штраф, накладений на водія за зупинку на тротуарі

- Для перевірки посвідчення водія інспектор поліції не зобов'язаний доводити законність зупинки авто

Підписуйтесь на нашу сторінку в Facebook, щоб бути в курсі важливих змін для бізнесу в Україні, а також на розсилку і отримуйте щотижневий дайджест найважливіших ділових новин.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини