Відповідно до ст. 44 КЗпП, в разі звільнення працівника з ініціативи роботодавця йому виплачується вихідна допомога.
Розмір вихідної допомоги може залежати від колективного чи трудового договору, але бути не меншим, ніж це передбачено законодавством. Так, звільненим особам виплачується вихідна допомога в таких розмірах:
- через зміну в організації виробництва, або з причини недостатньої кваліфікації, або через відмову працівника від переведення на роботу в іншу місцевість разом з підприємством, працівникові виплачується вихідна допомога розміром не менше середнього місячного заробітку.
- у розмірі двох мінімальних заробітних плат в разі призову або вступу на військову службу, направлення на альтернативну (невійськову) службу (п. 3 ст.36 КЗпП)
- не менше тримісячного середнього заробітку в разі звільнення працівника внаслідок порушення власником або уповноваженим ним органом законодавства про працю, колективного чи трудового договору (ст. 38, 39 КЗпП)
- не менше ніж шестимісячний середній заробіток - у разі припинення трудового договору з посадовою особу через порушення вимог законодавства у сфері ліцензування, з питань видачі документів дозвільного характеру або у сфері надання адміністративних послуг, передбачених ст. 16610, 16612, 18844 КпАП.
Виплата вихідної допомоги проводиться разом з усіма іншими сумами, що належать працівнику від підприємства, установи, організації, в день звільнення (ст. 116 КЗпП).
Якщо ви вирішили відкрити власну компанію в Україні, ви можете зареєструвати ТМ за допомогою PatentBot - інноваційного партнерського сервісу ЛІГА:ЗАКОН. Сервіс доступний цілодобово. Ознайомитися з сервісом можна за посиланням.
Пропонуємо ознайомитися з графіком заходів Академії ЛІГА:ЗАКОН
Читайте також:
Роботодавцям дозволять звільняти працівників за власною ініціативою, але з грошовою компенсацією