Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Що турбує малий бізнес в Україні? Результати дослідження

2 березня 2020, 11:07
4291
0
Реклама

Понад третина підприємців сплачували штрафи протягом останніх трьох років. Про це свідчать результати опитування "Індекс настроїв малого бізнесу", що проводить Європейська Бізнес Асоціація спільно з проектом підтримки малого бізнесу Unlimit Ukraine та компанією ЛІГА:ЗАКОН.

Згідно з даними опитування, більшість опитаних (33,1%) просто запізнилася зі сплатою податків; 10,8% припустилися помилки під час сплати податків і складання звітності; 9,4% уважають причиною штрафу неправомірні дії контролюючих органів. Серед інших поширених причин штрафів - порушення вимог до РРО та щодо ведення обліку, зміна реквізитів тощо.

"За більшістю штрафів стоять не злісні порушники закону, а молоді підприємці, зосереджені на розвитку свого бізнесу, які не хочуть розбиратися у законодавчих вимогах та пам'ятати про дати сплати податків. Ми підтримуємо Індекс настроїв малого бізнесу, щоб виявляти ті прогалини, де ми можемо допомогти. Впевнена, що більшість поточних проблем зникнуть з появою легких технологічних рішень, які пропонує український IT-ринок", - коментує Ольга Таранова, бізнес-лідер "Платформа" компанії ЛІГА:ЗАКОН. Одним із таких рішень є бот-бухгалтер підприємця ReporTax, який ЛІГА:ЗАКОН спільно з Juscutum представила ринку після результатів першого опитування.

Не дивно, що, якби в підприємців була можливість змінити один чинник на користь свого бізнесу, більшість із них (29,8%) змінили б податкове законодавство. Пріоритетними завданнями в цьому напрямі були б спрощення податкових процедур і зниження рівня податків. Ідею дерегуляції підтримали 8,5% опитаних, які хочуть спрощення умов для ведення бізнесу та розвитку цифрових технологій у секторі державних послуг.

Загалом опитування продемонструвало зростання оптимістичних настроїв. Підприємці позитивніше оцінюють поточну ситуацію у своєму бізнесі: 42,0% задоволені поточним станом справ у бізнесі (31,6% - у минулому році), 58,7% - очікують покращення протягом найближчих 6 місяців (47,4% - у минулому році). За останній рік майже в півтора раза зросла задоволеність підприємців своїм рівнем прибутків. Торік лише 27 % респондентів улаштовував їхній прибуток, а зараз таких налічується 40,7%. Проте варто зазначити, що більшість (59,3%) усе ж хотіли б заробляти більше.

Отримання кредитів на розвиток бізнесу доступне для 19,4% опитаних, торік таких було лише 14,3%. Водночас потреба в кредитуванні малого бізнесу й надалі знижується - 28% опитаних не мають потреби в отриманні кредитів (18% - у 2017 році, 21 % - у 2018-му).

На думку 69,1% опитаних, економічна ситуація все ще несприятлива для ведення бізнесу. Хоча кількість незадоволених дещо зменшилась (на 3 %), проте кількість підприємців, які скептично ставляться до наявних у країні економічних умов, залишається досить великою. Найбільшими перешкодами на шляху розвитку бізнес називає податкове навантаження (49,6%) і високий рівень корупції (46 %). Зросло занепокоєння й щодо складності адміністрування податків і тиску з боку судових та контролюючих органів. Водночас підприємці стали менше перейматися проблемами інфляції та нестачі кваліфікованих кадрів - протягом минулих років ці чинники справляли більший негативний вплив на малий бізнес.

Анна Дерев'янко, виконавчий директор Європейської Бізнес Асоціації: "Ми раді, що кожного року дедалі більше власників малого та середнього бізнесу долучаються до участі в опитуванні. Приємно бачити, що серед представників бізнесу переважають позитивні настрої. Попри те, що негативу стало менше, малий бізнес усе ще скаржиться на проблеми, які стосуються сфери державного регулювання. Звичайно, довіру між державою та бізнесом не можна побудувати в один момент, це можна зробити тільки шляхом формування довгострокового позитивного досвіду у відносинах між двома сторонами. І ми в Асоціації раді сприяти зміцненню такого діалогу".

ІНДЕКС НАСТРОЇВ МАЛОГО БІЗНЕСУ - опитування проводить Європейська Бізнес Асоціація з 2018 року в межах проекту Unlimit Ukraine. Партнери проекту цьогоріч: компанія ЛІГА:ЗАКОН, Quadrate 28, Міністерство цифрової трансформації. Мета дослідження - співпраця з малим і мікробізнесом та аналіз точок зростання, які стимулюватимуть його розвиток. Дослідження було проведено з 29 жовтня по 18 грудня 2019 р. У ньому взяли участь 632 власники й директори малого бізнесу всіх сфер діяльності.

Unlimit Ukraine - платформа для розвитку малого і мікробізнесу, створена на базі Європейської Бізнес Асоціації. Проект надає комплексну підтримку для малого і мікробізнесу шляхом освітніх заходів та консультацій, участі в спецпроектах, діагностики проблем бізнесу та обговорення актуальних для нього питань. Учасником проекту може стати малий і мікробізнес з формою власності ФОП без обмеження видів діяльності. На сьогоднішній день в Unlimit Ukraine входить 1550 представників МСБ.

Одними з рішень, які можуть стати у пригоді підприємцям та значно спростити адміністрування, є бот-бухгалтер ReporTax для ФОП, який показує податкову заборгованість та дозволяє її cплатити.

Отримати інформацію про наявну заборгованість, штрафи, пеню, переплату податків у тій системі, в якій ви працюєте, можна за допомогою нової функції «Стан розрахунків з бюджетом» у сервісі Liga:REPORT, а от підготуватися до перевірки допоможе ресурс "Мистецтво оборони" ІПС ЛІГА:ЗАКОН. Тестовий доступ до ІПС можна отримати за посиланням.

Читайте також:

Как оценить риски в бизнесе

Украинцы могут получить безвозвратную помощь на собственный бизнес от государства

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини