Президент Торгово-промислової палати України Геннадій Чіжиков прокоментував для агентства «Інтерфакс-Україна» ситуацію з появою коронавіруса в Україні. Він пояснив, чи може вважатися його поширення форс-мажором, наслідки якого не дозволили б виконувати зобов'язання з економічних договорів.
Чіжиков розповів, що в ТПП надходить велика кількість запитів щодо визнання коронавіруса форс-мажором. У Палаті вивчили це питання і, спираючись на міжнародне законодавство та практику, повідомили, що "коронавірус, як і грип, не є підставою для засвідчення форс-мажору".
Щоб наявність вірусу в Україні дійсно могла вважатись форс-мажорною обставиною, необхідно виконання однієї з умов, передбачених українським або міжнародним законодавством, або умовами договору між сторонами. Ними може бути, наприклад:
- епідемія;
- заборона поїздки;
- закриття кордонів.
Чіжиков також зазначив, що сторона, яка посилається на форс-мажорні обставини, повинна звернутися до компетентного органу (торгово-промислову палату) тієї країни, де виникли дані обставини, і отримати відповідний документ (сертифікат або свідоцтво), для можливості пред'явлення його контрагенту згідно умов договору.
Нагадаємо, що перевірити вашого контрагента на благонадійність і здійснювати його подальший моніторинг можна за допомогою сервісу CONTR AGENT від ЛІГА:ЗАКОН. Ви можете перевірити контрагента, який вас цікавить, прямо зараз, оформивши заявку на тестовий доступ до сервісу.
Читайте також:
Як довести невиконання зобов'язання через непереборну силу: позиції ВС
Через коронавірус продовжують падати світові ринки - Bloomberg