Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту
$

Бізнесу можуть дозволити вимагати зменшення орендної плати на час карантину

13.04.2020, 12:55
2490
0

Депутати пропонують оновити умови орендної плати на період карантину
Депутати пропонують оновити умови орендної плати на період карантину

Сьогодні народні депутати на позачерговому засіданні планують розглянути законопроект № 3279-д, яким окрім змін до Держбюджету-2020 пропонується, зокрема, оновити п. 14 розділу «Прикінцеві та перехідні положення» Цивільного кодексу України, яким раніше дозволили не слачувати орендну плату за весь час, протягом якого майно не могло бути використане через обставини, за які орендар не відповідає.

Детальніше про орендні відносини під час карантину читайте тут

Наразі депутати пропонують наступне: установити, що з моменту установлення карантину, і до його скасування, плата за користування нерухомим майном (його частиною) підлягає зменшенню за вимогою наймача, який здійснює підприємницьку діяльність з використанням цього майна, впродовж всього часу, коли майно не могло використовуватися в підприємницькій діяльності наймача в повному обсязі через запроваджені обмеження та (або) заборони.

У такому випадку розмір плати за користування майном не може перевищувати сукупний (пропорційно до орендованої площі) обсяг витрат, які наймодавець здійснив або повинен буде здійснити за відповідний період для внесення плати за землю, сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, і сплати вартості комунальних послуг.

Вказані витрати покладаються на наймача як плата за користуванням майном за відповідний період пропорційно площі нерухомого майна, яку він наймає відповідно до договору, якщо договором не передбачений обов'язок наймача самостійно сплатити ці витрати повністю або частково.

Дана норма не поширюватиметься на суб'єктів господарювання, які впродовж дії карантину фактично здійснювали діяльність з використанням цього майна в своїй господарській діяльності в повному обсязі, а також на договори найму майна, яке належить територіальній громаді.

Візьміть під контроль усі ризики, з якими зіштовхується ваша компанія. Спробуйте LIGA360 - екосистему хмарних продуктів ЛІГА:ЗАКОН для ефективної роботи бізнесу в умовах кризи. LIGA360 інтегрувала всі продукти компанії ЛІГА:ЗАКОН в єдиний інформаційний простір, щоб об'єднати всю команду для спільного управління ризиками та пошуку нових можливостей в режимі віддаленої роботи.


Увійдіть, щоб залишити коментар