Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту
$

ВС відповів, коли туристові відшкодують вартість туру при його відмові від нього

6.01.2021, 12:53
873
0

Суди попередніх інстанцій дійшли правильного висновку про те, що обставини та причини відмови позивача від туру є об'єктивними
Суди попередніх інстанцій дійшли правильного висновку про те, що обставини та причини відмови позивача від туру є об'єктивними

Суб'єкт туристичної діяльності зобов'язаний відшкодувати майнові втрати споживачу у випадку відмови від туру у зв'язку з введенням на території країни надзвичайного стану.

Відповідне положення міститься у постанові КЦС ВС від 18 липня 2018 року у справі № 148/1571/16-ц.

Спрогнозуйте результат рішення суду з Verdictum PRO. ЛІГА:ЗАКОН презентує для вас першу систему аналізу судових рішень із функціоналом передбачення вірогідності перемоги у суді у всіх трьох інстанціях за допомогою штучного інтелекту. Функціонал прогнозування на підставі аналізу тексту позовної заяви створено для попередньої оцінки ризиків та економії часу адвоката під час підготовки до судових засідань. Сьогодні Verdictum PRO аналізує понад 80 млн документів. Не пропустіть зимові знижки на інформаційно-аналітичні продукти та комплексні рішення для бізнесу від ЛІГА:ЗАКОН! Купуйте зі знижкою 30%

Обставини справи

21 липня 2016 року, за день до початку туристичної подорожі, в засобах масової інформації з'явилось повідомлення про те, що на всій території Республіки Туреччини на три місяці запроваджено режим надзвичайного стану. У зв'язку з цим позивач подав лист про відмову від пакетного туру з проханням повернути грошові кошти, який відповідач проігнорував, кошти йому не повернув.

Ураховуючи викладене, позивач, уточнивши позовні вимоги, просив на підставі законів "Про туризм", "Про захист прав споживачів" стягнути з відповідача на його користь сплачені ним кошти в сумі 34 865 грн.

Позиція ВС

ВС зазначив, що суди встановили, що органом державної влади - Міністерством закордонних справ України, у зв'язку зі спробою державного перевороту у Республіці Туреччина в ніч на 16 липня 2016 року було вчасно поінформовано громадян України щодо можливої небезпеки під час перебування у Республіці Туреччині в період введення на території країни надзвичайного стану строком на три місяці.

Відповідачі не виконали обов'язки, покладені на них частиною восьмою статті 20 Закону "Про туризм", та не повідомили позивача не пізніш як через один день з дня, коли їм стало відомо про зміну обставин, якими сторони керувалися під час укладення договору на туристичне обслуговування, та не пізніш як за три дні до початку туристичної подорожі про таку зміну обставин, з метою надання йому можливості відмовитися від виконання договору без відшкодування шкоди туроператору (турагенту).

Таким чином, суди попередніх інстанцій дійшли правильного висновку про те, що обставини та причини відмови позивача від туру є об'єктивними, зважаючи на загальновідомий характер подій, а саме: введення надзвичайного стану у Республіці Туреччині, широке висвітлення їх у засобах масової інформації, офіційні звернення державних органів до громадян України, та такими, що погіршують умови подорожі (надання туристичних послуг). Тому позивач мав право та обґрунтовані підстави відмовитись від подорожі.


Увійдіть, щоб залишити коментар