Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Роботодавець не виплачує заборгованість по зарплаті: до якого суду звертатися

Реклама

Протягом 2020 року державні виконавці стягнули 94 130 138 гривень заборгованості по заробітній платі та інших виплатах, пов'язаних з трудовими правовідносинами.

Про це повідомляють у прес-службі Міністерства юстиції.

У випадку порушення роботодавцем законодавства про оплату праці працівник має право звернутися до суду за захистом своїх прав.

Для стягнення заборгованості працівник може звернутися до суду в порядку:

- наказного провадження (подається заява з вимогою працівника про стягнення нарахованої, але не виплаченої суми заробітної плати та середнього заробітку за час затримки розрахунку);

- позовного провадження (подається позов, у випадку наявності спору щодо розміру заборгованості з виплати заробітної плати та/або права на її отримання).

До якого суду звертатись

До суду l інстанції (районні, районні у містах, міські чи міськрайонні суди) за місцем розташування підприємства або за місцем реєстрації позивача.

Щодо теормінів

Працівники не обмежені у строках щодо звернення з вимогами про стягнення належної їм заробітної плати, а у разі звернення з вимогами про стягнення середнього заробітку за час затримки у розрахунку - обмежені 3-місячним строком.

З метою ефективного виконання судового рішення про стягнення заробітної плати та/або середньої заробітної плати за час затримки розрахунку стягувачу необхідно звернутися до державного (або приватного) виконавця для примусового виконання судового рішення.

Що зможе зробити державний виконавець для відновлення порушеного права:

- накласти арешт на рахунки боржника, відкриті у відділеннях банку;

- накласти арешт на рухоме та нерухоме майно;

- включити боржника до Єдиного реєстру боржників;

- в судовому порядку тимчасово обмежити керівника підприємства у праві виїзду за межі країни.

Спрогнозуйте результат рішення суду з Verdictum PRO. ЛІГА:ЗАКОН презентує для вас першу систему аналізу судових рішень із функціоналом передбачення вірогідності перемоги у суді у всіх трьох інстанціях за допомогою штучного інтелекту. Функціонал прогнозування на підставі аналізу тексту позовної заяви створено для попередньої оцінки ризиків та економії часу адвоката під час підготовки до судових засідань. Сьогодні Verdictum PRO аналізує понад 80 млн документів. 

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини