Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Кабмін поновив карантинні виплати по частковому безробіттю для малого та середнього бізнесу

Реклама

15 вересня на засіданні Уряду було прийнято рішення виділити кошти з Держбюджету на покриття заборгованості з виплати допомог по часткову безробіттю для МСБ.

Нагадаємо, що програма надання допомоги по частковому безробіттю на період карантину для МСБ, відновлена за ініціативи ФРУ, почала працювати у 2020 році з метою підтримки бізнесу, який постраждав внаслідок скорочення своєї економічної діяльності через пандемію COVID-19, та з метою збереження робочих місць.

Фінансування зазначеної допомоги у 2020 році здійснювалося за рахунок Фонду боротьби з COVID-19, створеного у складі Держбюджету.

Завдяки згаданій програмі впродовж квітня-грудня 2020 року було прийнято 209 810 рішень про надання такої допомоги, збережено 383 147 робочих місць, сума підтримки бізнесу склала близько 2,8 млрд. грн.

Втім у 2021 р. у Держбюджеті не передбачено коштів на фінансування виплат по частковому безробіттю на період карантину для МСБ. У зв'язку з чим, виникла заборгованість перед суб'єктами господарювання на суму 459 млн. 537 тис. грн., подано більше 3 000 заявок на виплату, які не могли профінансувати більше 9 місяців.

Федерація постійно наголошувала на необхідності поновлення цієї програми як дієвого і працюючого механізму стримування масового вивільнення з активного ринку праці та запобігання збільшенню армії безробітних.

Зокрема, питання необхідності поновлення виплат, у т.ч передбачення коштів в Держбюджеті на 2022 рік, вкотре було заявлено представниками Федерації тепер під час зустрічі в Мінфіні, присвяченій обговоренню проекту Держбюджету на 2022 рік, яка відбулась 2 вересня.

Отже після прийняття відповідних змін до бюджету правлінням Фонду загальнообов`язкового державного соціального страхування на випадок безробіття, бізнес почне отримувати належне фінансування, як планується, вже з жовтня 2021 р.

За матеріалами Федерації роботодавців України.

Отримуйте актуальні дані щодо змін законодавства й подання звітності для ФОП. LIGA360 поінформує про зміни тих нормативних актів, що цікавлять саме вас. Підказки допоможуть подати звітність до Податкової, Статистики, Фонду соціального страхування. Замовте LIGA360:Підприємець прямо зараз.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини