Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Пропозиції бізнесу щодо Дія Сіті врахують у законопроекті

Реклама

Європейська Бізнес Асоціація повідомляє, що 12 жовтня профільний Комітет ВРУ з питань фінансів, податкової та митної політики опрацював законопроект № 5376 - надзвичайно важливу частину майбутньої концепції Дія Сіті.

Між першим та другим читанням проєкт закону опинився під загрозою, оскільки до тексту було внесено ряд шкідливих правок, які могли зіпсувати привабливість концепції та переваги Дія Сіті, розроблені Мінцифрою та Європейською Бізнес Асоціацією. 

ІТ Комітет ЄБА наполягав у офіційних листах, на зустрічах та, власне, в публічному полі, що попропоновані депутатами зміни можуть зупинити позитивний розвиток індустрії.

Пропозиції Асоціації були враховані, зокрема:

Задекларовані попередньо податкові ставки були збережені. Мова йде про ПДФО для фахівців у розмірі 5%, ЄСВ - 22% від мінімальної зарплати. У розрізі корпоративних податків залишилась опція оподаткування 9% податком на виведений капітал (ПнВК) або 18% податку на прибуток.

Зазначені податкові ставки для фахівців поширюватимуться на усіх співробітників компанії-резидента Дія Сіті. Тобто правка, яка пропонувала обмежити перелік професій для такого оподаткування одним КВЕДом (!) була відхилена.

Щодо питання взаємодії з фахівцями на спрощеній системі оподаткування було досягнуто компромісу. Так, зокрема, встановлений наступний перехідний період щодо обмеження на роботу з платниками єдиного податку: з 2024 року такі витрати не повинні перевищувати 50%, а з 2025 року - 20%. Крім цього, компанії, які залишаються на загальні системі оподаткування (тобто 18% податку на прибуток замість 9% ПнВК) та щорічний оборот яких не перевищує 40 млн.грн можуть працювати з ФОП без обмежень.

Гарантовано незмінність податкових умов (в гіршу сторону) на 25 років. Тобто протягом 25-ти років збільшення податкового навантаження для резидентів Дія Сіті не відбудеться.

Проект закону не передбачає обмежень щодо зарплат фахівців до 240 тисяч євро. Відтак, якщо спеціаліст отримує більше 240 тисяч євро на рік - весь дохід вище цього ліміту оподатковується додатковими 18% ПДФО. Таке обмеження цілком логічне та доцільне, адже таких спеціалістів, якщо вони і є - одиниці в окремих компаніях, тоу таке доповнення виглядає раціональним по відношенню до держави.

Доповнимо, що Комітет також напрацював свої правки. Зокрема, підтримана поправка, якою роботодавцям надається право робити неоподатковувані відрахування на недержавне пенсійне забезпечення, а також добровільне медичне страхування у межах 30% від суми нарахованої заробітної плати працівника.

Пропонується доповнити перехідні положення законопроекту дорученням Кабінету Міністрів протягом трьох місяців розробити механізм компенсації органам місцевого самоврядування коштів, виплачених платникам податків, у зв'язку з реалізацією права на податкову знижку, якщо платник податку на доходи фізичних осіб сплатив податок до іншого бюджету.

Також у законопроекті врегульовано питання оподаткування у разі, якщо податкова служба виявить, що платник перестав відповідати визначеним законодавством критеріям резидента Дія Сіті.

Комітет затвердив редакцію законопроекту і прийняв рішення рекомендувати Верховній Раді за результатами розгляду у другому читанні проект закону №5376 прийняти в другому читанні та в цілому з необхідним техніко-юридичним доопрацюванням.

Читайте також: Гіг-контракти. Що це таке? Які умови та особливості таких контрактів?

Бажаєте отримати розширений моніторинг щодо компаній, з якими підписали угоди? Це можливо з функціоналом CONTRACTUM у LIGA360. Система сповістить про перевірки, судові справи, тендери чи реєстраційні зміни сторін. Замовте тестовий доступ прямо зараз.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини