Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

З 1 грудня поступово кожен регіон буде переходити на електронну зміну місця реєстрації

Реклама

Реєстрація місця проживання онлайн стане доступною для кожного українця вже зовсім скоро. Основні норми Закону набирають чинність з 1 грудня 2021 року - змінити зареєстроване місце проживання онлайн можна буде значно простіше в Дії. Для цього потрібно 10-15 хвилин на заповнення заяви в Дії та онлайн-підтвердження власника житла.

«З 1 грудня поступово кожен регіон буде переходити на електронну зміну місця реєстрації. Послуга займатиме не місяць, а всього 5-10 хвилин. Якщо ви прописуєтеся там, де проживаєте на даний момент, то достатньо буде вказати адресу, підписати КЕПом, отримати згоду власника - і все. Ця послуга заощадить багато часу українцям», - зазначив Михайло Федоров.

Також Міністр підкреслив, що впровадження послуги спростить відвідування військкоматів для чоловіків. Їм більше не потрібно буде ходити до установи при переїзді кожного разу - військкомати будуть отримувати цю інформацію щоразу автоматично.

Також новий Закон дасть змогу оформлювати пенсію чи медичну допомогу саме за місцем проживання.

Крім того, якщо під час експериментального проекту скористатися послугою могли тільки українці, які мають ID-картку, то після ухвалення законопроекту та запуску послуги у всій країні змінити місце реєстрації в Дії зможуть і власники «паспортів-книжечок».

Зараз зміна місця реєстрації онлайн працює в 7 містах. Послуга вже доступна для жителів Києва, Харкова, Вінниці, Луцька, Рівного, Кривого Рогу та Маріуполя.

За матеріалами Кабміну

Захистіть свою нерухомість від шахрайства та “чорних реєстраторів”. Сервіс SMS-Маяк миттєво сповістить про зміни в Реєстрі речових прав та незаконні процедури. Ставте свої об'єкти на контроль прямо зараз.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини