Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Чи є інформація про вакцинацію від COVID-19 лікарською таємницею

Реклама

Майже вся Україна наразі знаходиться у «червоній зоні» і діють загальні обмеження передбачені її введенням , проте при наявності COVID 19 - сертифікату особи мають певні послаблення карантинних обмежень. Для відвідувань кінотеатрів, торгівельно-розважальних центрів, ресторанів необхідно показати сертифікат про вакцинацію.

У мережі одразу розпочались баталії з приводу того, що інформація про вакцинацію є лікарською таємницею, тому її не можна розкривати.

Лікарська таємниця - під визначення лікарської таємниці підпадають абсолютно усі аспекти, котрі стосуються здоров'я пацієнта. Лікар, медсестра, будь-який інший медичний працівник чи інші особи, яким у зв'язку з виконанням їх професійних або службових обов'язків стало відомо про хворобу, не має права розголошувати як медичну, так і немедичну інформацію про стан здоров'я людини.

До обробки персональних даних про здоров'я людини пред'являються особливі вимоги. Персональні дані такого характеру можуть бути предметом збору та обробки тільки у разі необхідності охорони здоров'я, встановлення медичного діагнозу, для забезпечення опіки або лікування або надання медичних послуг за умови, що такі дані обробляються медичним працівником або іншою особою закладу охорони здоров'я, на якого покладено обов'язки щодо забезпечення захисту персональних даних і на якого поширюється законодавство про лікарську таємницю.

Давайте подивимось яку інформацію можна побачити у внутрішньому COVID-19 - сертифікаті. Сертифікат має відомості про саму особу, її фото та дату народження і залежно від кольорового позначення, можна дізнатись про кількість доз вакцини, якими щепилась особа.

Як пояснив нам Сергій Панцаков, фахівець Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Донецькій та Запорізькій областях «Сертифікат не несе лікарської таємниці, а є документом, що підтверджує певний факт - а саме, факт вакцинації. Ніякої інформації щодо хвороб чи чогось іншого, що підпадає під характеристики лікарської таємниці не має»

У випадках, якщо відвідувачі закладів відмовляються надати сертифікат, то суб'єкт господарювання має право відмовити у своїх послугах. Насамперед йдеться про те, що заклади мають дотримуватись правил роботи в час карантину, затверджених Постановою Кабміну № 1236.

Проте, норма про наявність документа про вакцинацію не поширюється на відвідування банків, АЗС, ветеринарних магазинів, аптек та всіх продовольчих магазинів на будь-якому рівні епіднебезпеки.

За матеріалами Центру з надання безоплатної правової допомоги

Ефективно керуйте компанією з єдиною ІТ-платформою LIGA360. Отримайте максимум інформації, щоб ухвалювати smart-рішення для бізнесу й управляти ризиками. Алгоритми дій, законодавство й аналітика, контроль інфопростору й ключових змін. Подробиці за посиланням.

Тільки до 25 листопада отримайте спеціальну пропозицію на корпоративне рішення LIGA360 до 30-річчя LIGA ZAKON.

Також читайте: З 9 грудня буде розширений перелік професій, для яких щеплення від COVID-19 є обов'язковим

МОЗ затвердило форму довідки про протипоказання до вакцинації проти COVID-19

У МОЗ і Держпраці розповіли, як відбуватиметься відсторонення невакцинованих співробітників від роботи

Заборона допуску невакцинованих співробітників до роботи: що робити роботодавцю?

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини