Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Депутати пропонують ще більше знизити податкове навантаження на бізнес у період війни

Реклама

У ВР зареєстровано законопроект № 7374, метою якого є спрощення роботи бізнесу в умовах воєнного стану, зокрема, шляхом уточнення низки процедурних питань до раніше прийнятих матеріальних норм.

Законопроектом пропонується, зокрема:

1. Податкове зобов'язання із акцизного податку щодо втраченого підакцизного товару (продукції) не виникає, якщо підакцизний товар (продукцію) знищено (втрачено) під час дії воєнного стану, запровадженого згідно із законодавством.

2. До наведених у пункті 32-1 підрозділу 2 розділу ХХ Податкового кодексу України операцій норми та статті 199 Податкового кодексу України не застосовуються.

3. Тимчасово, на період дії воєнного, надзвичайного стану на території України та протягом шести місяців після його припинення або скасування дозволяється ввезення в режимі імпорту та продаж на території України суб'єктами господарювання підакцизних товарів, маркованих марками акцизного податку, придбання яких та вивезення в режимі тимчасового вивезення було здійснено іншими суб'єктами господарювання, які перейшли на сплату єдиного податку 2%.

4. За товарами/послугами, необоротними активами, придбаними платником єдиного податку третьої групи у платників податку на додану вартість в період застосування особливостей оподаткування на період воєнного стану, не реалізованими на дату повернення на загальну систему оподаткування, податкові зобов'язання нараховуються відповідно до ст.187 Податкового Кодексу України.

5. Обмеження порушення вимог законодавства, які можуть перевірятися під час проведення фактичних перевірок на час воєнного стану.

6. Поширення на всіх роботодавців права не сплачувати єдиний внесок за найманих працівників, призваних під час мобілізації на військову службу до Збройних Сил України.

В умовах воєнного стану законодавство для бізнесу змінюється щодня. Керівники аналізують очікувані правові зміни з рішенням LIGA360. Тепер результати пошуку можна побачити у вигляді схем і діаграм - щоб швидко виокремити важливі нововведення, роз'яснення та аналітику до них. Деталі за посиланням.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини