Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Які вигоди вітчизняного бізнесу від "митного безвізу"

Реклама

У Міністерстві фінансів розповіли про вигоди вітчизняного бізнесу з початком міжнародного застосування NCTS.

7 липня 2022 року було прийнято ключове рішення, необхідне для приєднання України до двох митних конвенцій (Конвенції про процедуру спільного транзиту і Конвенції про спрощення формальностей у торгівлі товарами) та міжнародного застосування NCTS, яке вже прийнято називати «митним безвізом».

Що це дає бізнесу та українцям?

На думку багатьох міжнародних експертів, міжнародне застосування NCTS для України є саме тим інструментом, який зможе, з одного боку, пришвидшити проходження товарів через кордон та їх митне оформлення, а з іншого - зберегти вектор на євроінтеграцію і навіть виконати частину своїх зобов'язань.

Після приєднання до NCTS можливим стане:

  • переміщувати товари на підставі однієї транзитної декларації та однієї гарантії між 36 країнами світу (між Україною та країнами ЄС, Великою Британією, Туреччиною, Сербією, Північною Македонією, Ісландією, Норвегією, Ліхтенштейном та Швейцарією).

  • для авторизованих відповідно до правил ЄС підприємств - отримувати та відправляти товари на своєму підприємстві без заїзду на митні термінали як транзитне спрощення для переміщень між цими країнами.

Окрім цього, міжнародне застосування NCTS пожвавить і ринок фінансових послуг, оскільки з приєднанням України до неї українські фінансові гарантії почнуть діяти ще у 35 країнах світу. Це відкриває нові можливості для наших банків, страхових та інших фінансових компаній.

Міжнародне застосування NCTS у комплексі із запровадженою раніше програмою АЕО, а також митними спрощеннями, які планується відкрити для підприємств без статусу АЕО, відкриває для українського бізнесу навіть більші можливості порівняно із відносними втратами від запланованого скасування існуючої процедури ІМ40ЕА та експорту без заїзду на митний термінал.    

Серед зазначених перспектив відкриваються такі можливості для України:

  • розвиток мережі комерційних, логістичних або торгівельних хабів;

  • розвиток переробної та виробничої галузей для потреб внутрішнього ринку споживання товарів за рахунок використання режиму кінцевого використання (передбачається застосування знижених ставок мита);

  • розширення спектру послуг для брокерських, експедиторських, фінансових компаній за рахунок підвищення попиту на загальну фінансову гарантію (у тому числі загальну фінансову гарантію із зменшенням рівня її забезпечення гарантією фінансової установи аж до звільнення від такого забезпечення).

Це має пожвавити, зробити більш мобільною та стійкою до зовнішніх викликів сферу торгівлі товарами (особливо інтернет-торгівлю), а також заохотити більшу частину бізнесу до планування та оптимізації податкових та митних платежів, більш прискіпливого планування та контролю за cash-flow.     

Також можливість розвитку мережі логістичних хабів має стати найбільш зваженим рішенням в умовах критичного стану митної інфраструктури та, одночасно,  недоцільності її розбудови в контексті нашої мети на приєднання до єдиного митного простору ЄС та, відповідно, перспективи скасування митного контролю на кордоні з ЄС.

Для використання таких можливостей підприємству необхідно провести попередній самоаналіз та підтвердити надійність своїх внутрішніх процесів (наприклад, щодо збереження документів або можливості їх відновлення у випадку втрати, добору персоналу, контролю за товарами, що прибувають або зберігаються на підприємстві, дотримання податкового та митного законодавства, застосування практики комплаєнсу, контроль за фінансовою стійкістю та фінансовим станом компанії; точний перелік критеріїв залежить від набору спрощень, на які претендуватиме підприємство). Натомість підприємство отримає в якості заохочення авторизацію на митні спрощення. Загалом така процедура може зайняти від півроку до року. Тому планувати та розпочинати цей шлях зацікавленим підприємствам варто вже зараз.

Де керівнику знаходити інформацію щодо законодавчих ініціатив та їх впливу на бізнес? Графічні зв'язки у LIGA360:Керівник - це інноваційний інструмент для аналізу правового поля, що показує всі пов'язані документи у візуальній формі. Знаходь найважливіші нововведення й аналітику до них у два кліки, замовивши LIGA360:Керівник.

Читайте також:

Спрощення у системі спільного транзиту NCTS: як це працює

Статус авторизованого економічного оператора в Україні: кому і для чого?

 ЗЕД та митниця під час війни: бізнес-дайджест

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини