Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Як отримати грант на створення та розвиток садового господарства

Реклама

Кабінет Міністрів запустив програму грантів для підприємців, які хочуть створити та розвинути власне садове господарство. Її учасники мають можливість залучити фінансування для закладки саду, розміром до 25 га.

Отримати кошти можуть суб'єкти господарювання - юридичні особи (ТОВ, ПП, фермерські господарства) та фізичні особи - підприємці, основною діяльністю яких є вирощування сільськогосподарських культур на власних або орендованих землях.

Основними вимогами до отримувачів є відсутність підприємницької діяльності на тимчасово окупованих територіях та в рф, не належність до підсанкційних осіб, відсутність порушеної справи про банкрутство та заборгованостей перед державою.

Для учасників, які створять першу тисячу гектарів садів, держава компенсує 70% вартості проекту, для наступних - 50%. Також учасники можуть залучити кредитні кошти за програмою “5-7-9” для додаткового фінансування.

Щоб взяти участь у програмі потрібно підготувати бізнес-план своєї діяльності та подати разом із заявкою і проектом висадки насаджень через Портал Дія. Після цього підприємець повинен відкрити у відділенні уповноваженого банку рахунок, призначений лише для цілей цього проекту.

Рішення про надання гранту приймається Мінагрополітики протягом 10 днів за умови наявності правильно оформленої заявки з додатками. Після отримання позитивного висновку про участь у програмі підприємець має перерахувати свою частину вартості проекту на банківський рахунок. Далі держава надсилає свою частку на той самий рахунок.

Підприємець може використати грант лише на визначені програмою цілі: виплата заробітної плати, закупівля матеріалів (саджанців дерев, добрива) та обладнання (для поливу тощо), висаджування садів. Банк забезпечує супровід видаткових операцій отримувача з рахунка лише у відповідності до проекту висадки насаджень.

Закладку саду дозволяється здійснювати на землях, право власності або користування на які підтверджено належними правовстановлюючими документами на строк не менше 25 років.

Учасник програми зобов'язаний створити від 3 до 20 нових постійних та сезонних робочих місць в залежності від виду рослин, що висаджуються. Важливою умовою є працевлаштування постійних працівників відповідно до нормативів на гектар: після цього підприємець зможе отримати кошти на покриття решти 50% витрат. Також він повинен провадити діяльність протягом не менше 5 років та сплачувати податки та збори.

У разі невиконання умов програми, необхідно повернути різницю між фактично використаними бюджетними коштами й фактично сплаченими податками та зборами. При нецільовому використанні коштів, державна підтримка припиняється, а кошти повертаються до держбюджету.

За материалами Мінекономіки.

Потрібно більше інформації щодо цієї бізнес-галузі? Заходь у розділ "Галузі економіки" в LIGA360. Усі потрібні й актуальні документи - зручна структура. Спробуй прямо сьогодні.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини