Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Розроблено методику оцінки збитків бізнесу, завданих військовою агресією рф

Реклама

Міністерство економіки спільно з Фондом державного майна розробило Методику визначення шкоди та обсягу збитків, завданих підприємствам, установам та організаціям усіх форм власності внаслідок знищення та пошкодження їх майна у зв'язку із збройною агресією рф, а також упущеної вигоди від неможливості чи перешкод у провадженні господарської діяльності. Про це повідомляє пресслужба Мінекономіки.

Документ призначений для розрахунку суб'єктами господарювання наступних категорій втрат:

  • розміру реальних збитків майну: нерухомому та рухомому, об'єктам незавершеного будівництва, транспортним засобам, товарно-матеріальним запасам тощо, знищеним або пошкодженим внаслідок бойових дій;

  • упущеної вигоди, яку підприємство втратило через неможливість продовження діяльності;

  • розміру витрат, необхідних для відновлення майна та майнових прав, що зазнали руйнівного впливу внаслідок збройної агресії.

Оцінка здійснюватиметься незалежними експертами на підставі вихідних даних (документів підприємства, в яких містяться характеристики майна), результатів огляду постраждалого об'єкта (або фото-, відеоматеріалів, супутникових знімків), а також на основі даних про ринкову вартість подібного майна.

Для підтвердження факту знищення об'єктів внаслідок військової агресії підприємцям необхідно буде підготувати пакет документів.

Збитки, визначені за методикою, можуть бути використані для відкриття кримінальних проваджень проти агресора, подання постраждалими суб'єктами господарювання заяв на компенсацію, а також для позовів до міжнародних судових інстанцій.

На сьогоднішній день, проект методики оприлюднений для обговорення на сайті Мінекономіки.

А ваша топ-команда є поінформованою? Дашборд у LIGA360 - прозоре та актуальне джерело даних. Стежте за новинами, медіа-активністю конкурентів та правовою інформацією на єдиному ресурсі. Дізнайтеся про переваги корпоративного рішення LIGA360 за посиланням.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини