Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Бізнес попередили про відповідальність за порушення правил експлуатації генераторів

Реклама

Через відключення електроенергії багато суб'єктів господарювання почали використовувати електрогенератори, які є джерелами шуму.

Головне управління Держпродспоживслужби в Харківській області повідомляє, що внаслідок цього від громадян почали надходити звернення щодо погіршення умов проживання через можливе перевищення рівнів шуму від роботи електрогенераторів, під час здійснення підприємницької діяльності магазинів, відділень банків, аптек тощо.

Статтею 24 Закону «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення» визначено, що органи виконавчої влади, органи місцевого самоврядування, підприємства, установи, організації під час здійснення будь-яких видів діяльності з метою відвернення й зменшення шкідливого впливу на здоров'я населення шуму, неіонізуючих випромінювань та інших фізичних факторів зобов'язані:

  • забезпечувати під час роботи закладів громадського харчування, торгівлі, побутового обслуговування, розважального та грального бізнесу, культури, при проведенні концертів, дискотек, масових святкових і розважальних заходів тощо рівні звучання звуковідтворювальної апаратури та музичних інструментів у приміщеннях і на відкритих майданчиках, а також рівні шуму в прилеглих до них жилих і громадських будівлях, що не перевищують рівнів, установлених санітарними нормами;

  • здійснювати відповідні організаційні, господарські, технічні, технологічні, архітектурно-будівельні та інші заходи щодо попередження утворення та зниження шуму до рівнів, установлених санітарними нормами;

  • вживати заходів щодо недопущення впродовж доби перевищень рівнів шуму, встановлених санітарними нормами, у приміщеннях жилих будинків і прибудинкових територіях.

Управління закликає дотримуватися санітарного законодавства під час експлуатації генераторів та іншого обладнання, яке може бути джерелом шуму.

У разі відсутності інформації про рівні звуку від обладнання рекомендується провести виміри шумового навантаження в приміщеннях закладу та на території житлової забудови від роботи обладнання, що використовується під час здійснення діяльності. Якщо будуть виявлені перевищення, необхідно провести комплекс шумозахисних заходів з урахуванням вимог ст. 24 Закону «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення» та «Державних санітарних норм допустимих рівнів шуму в приміщеннях житлових та громадських будинків і на території житлової забудови». При цьому враховуються результати вимірів, які проведені лабораторіями з відповідною галуззю акредитації.

У разі надходження ґрунтовних звернень від заявників щодо порушення норм шуму будуть вжиті заходи адміністративного впливу.

Спробуйте єдиний робочий простір для топ-команди. Рішення LIGA360 дозволяє синхронно бачити показники, що впливають на бізнес: зміни конкурентів, згадки в медіа, зміни законодавства, економічні новини. Побачте свою компанію під кутом 360 прямо сьогодні.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини