Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Рада планує розробити порядок компенсації бізнесу зруйнованого та пошкодженого майна

Реклама

Після ухвалення законопроєкту №7198 про компенсацію власникам пошкодженого та зруйнованого житла, який готується парламентом до другого читання, планується розробка аналогічного законопроєкту про компенсацію втрат бізнесу. Про це повідомила Голова Комітету ВР з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Олена Шуляк під час зустрічі з Українською Радою Бізнесу.

За її словами, згідно з дослідженнями, які нещодавно оприлюднила Київська школа економіки (KSE), за підсумками 2022 года щонайменше 109 великих та середніх підприємств зазнали прямих збитків, спричинених військовою агресією росії. Загальна сума таких збитків підприємств, включно з державними, та приватних осіб - підприємців оцінюється в 13 млрд дол. З них 9 млрд дол. - збитки великих та середніх підприємств. При цьому загальні непрямі втрати сягають 33,1 млрд дол.

«Саме тому, коли запрацює система відшкодування власникам зруйнованого та пошкодженого житла, можливо, наступним кроком постане питання компенсацій бізнесу, адже механізм вже буде напрацьований. Та зараз у нас обмежені фінанси, тому перш за все, треба забезпечити людям дах над головою», - зазначила Олена Шуляк.

Вона додала, що вже зараз можна почати напрацьовувати законопроєкт, який передбачатиме компенсацію бізнесу за втрачене та пошкоджене майно. А також запропонувала представникам УРБ долучитися до цього процесу.

«Допомагати бізнесу, особливо тому, який в умовах повномасштабної війни залишився в країні, продовжуючи надавати робочі місця та платити податки, обов'язково треба. І ми знаємо, скільки збитків та випробувань він пережив. Тому в контексті майбутніх репарацій від рф та іншої можливої фінансової допомоги, зможемо піднімати питання відшкодування майна бізнесу. Якщо Українська Рада Бізнесу готова працювати разом, обов'язково долучимо її представників до робочої групи з розробки відповідного законопроєкту», - наголосила Голова Комітету ВР.

Довідково:

Верховна Рада почала розглядати у другому читанні законопроєкт №7198, який передбачає компенсацію власникам пошкодженого та зруйнованого житла. Очікується, що розгляд у другому читанні завершать вже у лютому 2023 года. Детальніше про закопропроєкт читайте за посиланням.

Отримуй актуальну інформацію для збереження бізнесу в умовах війни. Нормативно-правова інформація, щоденні оновлення документів, аналітичних статей та рекомендацій від LIGA ZAKON. Читай за посиланням.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини