Останні досягнення в галузі штучного інтелекту можуть призвести до автоматизації чверті роботи, що виконується у США та єврозоні, свідчить дослідження Goldman Sachs, повідомляє Forbes з посиланням на Financial Times.
У інвестиційному банку прогнозують, що генеративні системи штучного інтелекту, такі як ChatGPT, можуть викликати бум продуктивності, який збільшить щорічний глобальний валовий внутрішній продукт на 7% за 10 років.
Якщо технологія виправдає очікування, вона може призвести до «значних потрясінь» на ринку праці, піддавши автоматизації 300 млн штатних працівників у великих економіках. Найбільші ризики звільнення - юристи й адміністративний персонал.
У Goldman Sachs підрахували, що приблизно дві третини робочих місць у США та Європі схильні до того чи іншого ступеня автоматизації ШІ, ґрунтуючись на даних про завдання, які зазвичай виконуються у тисячах професій.
Більшість людей побачать, що автоматизовано менше половини їхнього робочого навантаження, і, ймовірно, продовжать свою роботу, а частина їхнього часу буде вивільнена для продуктивнішої діяльності.
За підрахунками банку, у США це має стосуватися 63% робочої сили. Ще 30% працюючих на фізичних роботах не постраждають, хоча їхня робота може бути піддана іншим формам автоматизації. Але близько 7% робітників у США зайняті на роботах, де принаймні половину їхніх завдань можна було б виконати за допомогою генеративного ШІ, і їх можна замінити.
У Goldman повідомляють, що це дослідження вказує на аналогічний ефект у Європі.
Як HR-фахівцю економити час? З системою LIGA360:HR-Менеджер всі відповіді для роботи знайдуться в 2 кліки. Персональна стрічка новин, експертні відповіді та трудове законодавство на єдиній платформі. Деталі за посиланням.