Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

НБУ запустив чат-бот для взаємодії PEP з фінустановами

Реклама

НБУ запроваджує окремий функціонал чат-бота, що працює у месенджерах Viber, Telegram та Web chat, для надання швидких відповідей на питання фізичних осіб, які є національними публічними діячами та членами їх сімей (PEP).

Проєкт створений через численні запитання, які виникли у зв'язку із змінами до Закону України "Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення" стосовно запровадження безстрокового статусу PEP та обов'язку застосовувати щодо них ризик-орієнтований підхід під час встановлення з ними ділових відносин/обслуговування.

Нагадаємо, Президент підписав Закон про посилення фінансового моніторингу PEP (проєкт № 9269-д).

Бот потрібний для швидкого опрацювання питань стосовно взаємодії PEP з банками та небанківськими установами, наприклад, щодо відмови в наданні послуг, витребування цими установами додаткової інформації або документів тощо. 

Як скористатись чат-ботом?

Потрібно на сайті НБУ зайти в розділ "Захист прав споживачів" та обрати один із каналів дистанційного зв'язку через месенджери: ViberTelegram або Web chat.

В чаті обрати категорію: "РЕР".

Далі - обрати проблематику питання з меню питань, що вам запропонується нижче.

Після цього у чаті з'являться посилання на роз'яснення щодо обраного вами питання.                  

Фахівці НБУ намагатимуться якомога швидше надати відповіді та слушні поради на поставлені запитання, а також оперативно опрацювати скарги на дії банку чи небанківської установи.

Перевіряєте відповідність вимогам регуляторів? Спробуйте LIGA360. У нашій найповнішій базі документів ви зможете знайти усі чинні норми Податкової, Нацбанку та інших держорганів. Дізнайтеся більше переваг за посиланням.

Читайте також:

Хто підпадає під категорію PEP та як зміниться фінмоніторинг таких осіб

Як новий закон про PEP вплине на систему фінмоніторингу

НБУ буде ретельно стежити за використанням банками ризико-орієнтованого підходу до PEP

В НБУ пояснили, як зміниться підхід до обслуговування PEP у фінустановах

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини