Уряд постановою від 31 жовтня 2023 р. № 1133 скасував перелік товарів, експорт яких до Республіки Болгарія, Румунії, Словацької Республіки, Угорщини та Республіки Польща підлягає ліцензуванню та затвердив новий загальний перелік товарів (аграрної продукції), експорт яких підлягає ліцензуванню, а саме:
Пшениця і суміш пшениці та жита (меслин) (код УКТ ЗЕД 1001);
Жито (1002);
Ячмінь (1003);
Овес (1004);
Кукурудза (1005);
Соєві боби, подрібнені або неподрібнені (1201);
Насіння ріпаку або кользи, подрібнене або неподрібнене (1205);
Насіння соняшнику, подрібнене або неподрібнене (1206 00);
Олія соєва та її фракції, рафіновані або нерафіновані, але без зміни їх хімічного складу (1507);
Олії соняшникова, сафлорова або бавовняна та їх фракції, рафіновані або нерафіновані, але без зміни їх хімічного складу (1512);
Олії ріпакова (із ріпаку або кользи) або гірчична та їх фракції, рафіновані або нерафіновані, але без зміни їх хімічного складу (1514);
Макуха та інші тверді відходи і залишки, одержані під час добування рослинних або мікробних жирів і олій, за винятком відходів товарної позиції 2304 або 2305, мелені або немелені, негранульовані або гранульовані (2306).
Розгляд заявок на одержання ліцензій на експорт зазначених товарів здійснюється у порядку, встановленому Мінекономіки, та за умови додаткового подання заявником - суб'єктом зовнішньоекономічної діяльності до заявки діючого свідоцтва платника ПДВ та довідки про відкриття банківського рахунка нерезидентом (покупцем товару).
Видача ліцензій здійснюється у строк, що не перевищує 10 робочих днів з дати одержання заявки.
Режим ліцензування експорту не застосовується у разі, коли суб'єкт зовнішньоекономічної діяльності включений до переліку верифікованих суб'єктів агропромислового комплексу.
Нагадаємо, в Україні запустили експериментальний проєкт з верифікації експортерів агрокультур.
Як впливає певна норма закону на вашу бізнес-діяльність? Відповідь надасть Legal Solution. Знаходьте пов'язану аналітику та довідкову інформацію для будь-якого закону. Більше переваг за посиланням.
Водночас, розгляд заявок на одержання ліцензій на експорт товарів до Республіки Болгарія, Румунії, Словацької Республіки, Угорщини та Республіки Польща здійснюється у 30-денний строк у порядку, встановленому Мінекономіки.
Видача ліцензій на експорт товарів, зазначених у цьому пункті приміток, здійснюється на підставі погоджень, що надаються Мінагрополітики після двосторонніх консультацій з партнерами у 15-денний строк з дати одержання від Мінекономіки заявки на одержання ліцензій на експорт зазначених товарів без залучення суб'єкта зовнішньоекономічної діяльності у порядку міжвідомчого обміну інформацією.
Аграрний бізнес потребує комплексного захисту. Рішення LIGA360 - ваш надійний помічник для вчасного реагування на рейдерські атаки, суперечливі законодавчі зміни та зміни контрагентів. Подробиці за посиланням.