Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську
ЗЕД

Україна та Польща погодили заходи для розблокування пунктів пропуску на кордоні

Реклама

Україна та Польща погодили певні заходи для розблокування пунктів пропуску на кордоні. Про це повідомляє пресслужба Мінвідновлення за результатами зустрічі заступника Міністра розвитку громад, територій та інфраструктури України Сергія Деркача та державного секретаря Міністерства інфраструктури Польщі Рафала Вебера за головування Ядвіги Емілевич, урядової уповноваженої з питань польсько-українського співробітництва в галузі розвитку.

До заходів, які погодили сторони, належать:

  • відкриття пункту пропуску «Угринів - Долгобичув» для проїзду порожніх вантажівок для збільшення пропускної спроможності кордону та зменшення навантаження на інші пункти пропуска;

  • створення в системі єЧерга окремих пасів для порожніх транспортних засобів на пунктах пропуску «Ягодин - Дорогуськ» та «Краківець - Корчова», оскільки саме на цих пунктах пропуску є фізичні смуги для порожнього транспорту безпосередньо в пункті пропуску як на українському, так і на польському боці;

  • запуск пілотного проєкту з реєстрацією в єЧерзі безпосередньо перед перетином кордону на пункті пропуску «Нижанковичі - Мальховіце» терміном в один місяць.

Зазначається, що питання скасування чи змін до «транспортного безвізу» не обговорювалось.

Водночас, польські протестувальники наполягають на функціонуванні КПП «Угринів - Долгобичув» та «Нижанковичі - Мальховіце» лише для транспорту на реєстрації ЄС.

У Мінвідновлення наголошують, що така позиція неприйнятна для України та Європейського Союзу, оскільки є дискримінаційною нормою стосовно інших країн.

Водночас, міністерство спільно з DG MOVE напрацьовує стратегічні рішення, які дозволять врегулювати ситуацію із чергами на кордоні та зменшити напруження у питанні автомобільних перевезень. Ключовими позиціями є покращення пропускної спроможності наявних пунктів пропуску, зокрема ефективності фітосанітарного та інших видів контролю, для дотримання меморандумів, що регулюють кількість вантажівок пропущених через кордон. Також йдеться про розроблення Плану дій щодо розбудови українсько-польських пунктів пропуску (з українського боку стратегія розбудови вже готова).

Читайте також: Польща ініціюватиме відновлення системи дозволів для українських перевізників

Чи можна вважати блокування кордону форс-мажором

Польські перевізники погрожують заблокувати роботу усіх пунктів пропуску на кордоні з Україною

Бізнес закликає Президента України та Президента Єврокомісії втрутитись у ситуацію з блокадою кордону

Блокування польського кордону можуть продовжити до лютого 2024 року

LIGA360 - єдине джерело інформації для всієї компанії. Дашборд ключових медіа та конкурентних показників, бізнес-новини й аналітика та управління ризиками. Замов прямо зараз.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини