Національний банк України пропонує для громадського обговорення зміни до Правил визначення платіжних ознак та обміну банкнот, розмінних та обігових монет національної валюти України.
Це пов'язано з необхідністю приведення окремих вимог Правил у відповідність до норм Закону України "Про Національний банк України", що набрали чинності з 1 січня 2024 року.
Зокрема, у зв'язку з цим передбачається:
уточнити визначення окремих термінів та ввести нові;
спростити порядок обміну Національним банком громадянам банкнот, які втратили платіжні ознаки внаслідок пожежі, катастрофи, іншого нещасного випадку чи стихії, а також побутового пошкодження;
уточнити вимоги щодо дій з банкнотами, пошкодженими під час надзвичайного режиму, - Національний банк має здійснювати обмін банкнот, визнаних пошкодженими під час надзвичайного режиму, за результатами проведених досліджень, на підставі рішення чи ухвали суду;
удосконалити норми щодо проведення Національним банком навчальних заходів з питань визначення справжності та платіжності грошових знаків національної валюти для працівників банків, небанківських фінансових установ, національного оператора поштового зв'язку, інкасаторських компаній, компаній з оброблення готівки, інших юридичних осіб.
Зокрема, до ознак значного зношення або пошкодження пропонується додати розірвані (розрізані) на дві частини, уключаючи склеєні, банкноти, а також значно пошкоджені внаслідок дії хімічних речовин, води, вогню та/або мають свічення під дією ультрафіолетових променів, деструкцію та обвуглення паперу на окремих ділянках або по всій площі банкноти, і площа яких під час приймання та оброблення менша чи може стати меншою, ніж 55% початкової площі банкноти.
Слідкуєте за оновленнями у банківській сфері? Ця новинка для вас
Ваш бізнес бачитиме на 360! Топ-команди шукають інформацію для ухвалення рішень у LIGA360. Замовте презентацію, щоб дізнатися більше.