Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

З 23 квітня консульства України тимчасово припинили надання послуг чоловікам призовного віку

Реклама

Міністерство закордонних справ доручило керівникам усіх дипломатичних установ України з 23 квітня тимчасово призупинити вчинення усіх консульських дій щодо громадян України призовного віку. Про це повідомило ZN.UA із посиланням на лист за підписом першого заступника Міністра закордонних справ Андрія Сибіги, який видання отримало у своє розпорядження.

«З урахуванням пунктів 6 та 16 частини першої статті 8 Закону України «Про правовий режим воєнного стану», у зв'язку з триваючою широкомасштабною збройною агресією РФ проти України, з метою недопущення уникнення громадянами України обов'язку з врегулювання питання військового обліку територіальними центрами комплектування й соціальної підтримки та наявності військово-облікових документів доручаю з 23.04.2024 тимчасово призупинити вчинення консульських дій за заявами громадян України чоловічої статі віком від 18 до 60 років», - йдеться у листі.

Зазначається, що це обмеження не розповсюджуватиметься лише на консульські дії, пов'язані з оформленням посвідчень особи на повернення в Україну.

Заборона діятиме до отримання роз'яснень положень нового Закону про мобілізацію.

Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба підтвердив інформацію про призупинення надання консульських послуг громадянам України призовного віку, які перебувають за кордоном та пояснив причини таких змін.

«Захист прав та інтересів громадян України за кордоном завжди був і залишається пріоритетом МЗС. Водночас в умовах повномасштабної російської агресії головним пріоритетом є захист Батьківщини від знищення. Як це виглядає зараз: чоловік призовного віку виїхав за кордон, показав своїй державі, що питання її виживання його не обходить, а потім приходить і хоче отримати від цієї держави послуги. Так не працює. У нас в країні війна», - написав Кулеба у своєму Twitter (X).

Він нагадав, що обов'язок оновлювати свої документи в ТЦК існував і до ухвалення нового Закону про мобілізацію.

Legal Solution - аналіз законодавства й практика правозастосування для кожного фахівця. Знайдіть нормативні документи, досліджуйте правові питання та звіряйтеся з експертами. Дізнайтеся більше переваг за посиланням.

«Якщо ці люди вважають, що хтось там, далеко на фронті, воює і віддає свої життя за цю державу, а хтось посидить за кордоном, але при цьому буде отримувати послуги від цієї держави, - то так це не працює», - додав міністр.

Він наголосив, що перебування за кордоном не звільняє громадянина від обов'язків перед Батьківщиною.

«Саме тому я вчора доручив вжити заходів щодо відновлення справедливого ставлення до чоловіків мобілізаційного віку в Україні та за кордоном. Це буде чесно», - зазначив очільник МЗС.

За його словами, незабаром міністерство надасть уточнені роз'яснення щодо порядку отримання консульських послуг в межах законодавства для чоловіків мобілізаційного віку в закордонних дипломатичних установах із наближенням вступу в дію Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань проходження військової служби, мобілізації та військового обліку» та після набрання ним чинності.

Зазначимо, що оновленим Законом щодо мобілізації передбачено, що вчинення консульських дій у закордонних дипломатичних установах України в умовах воєнного стану за заявами громадян України чоловічої статі віком від 18 до 60 років, які не оновили персональні дані у строки, визначені цим Законом, здійснюється за умови одночасного їх оновлення. Більше про обов'язки військовозобов'язаних громадян читайте тут.

У квітні діє спеціальна пропозиція на преміум-рішення LIGA 360. Отримайте максимум переваг для юриста чи бухгалтера - економте до 50% вартості тарифу.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини