Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Які суб’єкти ЗЕД під ризиком позапланових перевірок ДПС

Реклама

ДПС нагадує, що на сьогодні пунктом 14-2 постанови Правління НБУ від 24 лютого 2022 року № 18 граничні строки розрахунків за операціями з експорту та імпорту товарів становлять 180 календарних днів.

Водночас пунктом 1-2 постанови Правління НБУ від 14 травня 2019 року № 67 визначено, що граничні строки розрахунків за операціями з експорту товарів, що класифікуються за кодами згідно з УКТ ЗЕД: 1001, 1002, 1003, 1004, 1005, 1201, 1205, 1206 00, 1507, 1512, 1514, 2306, становлять 90 календарних днів та застосовуються до операцій, здійснених з 11 листопада 2023 року.

Податкова здійснює документальну позапланову перевірку за наявності отримання податкової інформації, що свідчить про порушення платником податків валютного законодавства, якщо платник податків не надасть пояснення та їх документальні підтвердження на обов'язковий письмовий запит контролюючого органу, протягом 15 робочих днів з дня, наступного за днем отримання запиту.

Під час проведення контрольно-перевірочних заходів при відпрацюванні інформації НБУ щодо виявлених уповноваженими банківськими установами фактів порушення резидентами граничних строків розрахунків за здійсненими операціями з експорту та імпорту товарів, встановлена значна кількість фактів:

  • неподання резидентом до банківської установи повного пакету документів, потрібних для здійснення валютного нагляду за дотриманням граничних строків розрахунків;

  • надходження до банківської установи реєстру митних декларацій за операцією резидента, який не є клієнтом цього банку;

  • надходження коштів від нерезидента за експортною операцією на рахунки резидента в банківській установі, яка не зазначена в митній декларації;

  • неповідомлення банківської установи про внесення змін до митної декларації на підставі аркуша коригування.

У ДПС наголосили, що не надання резидентами до банківської установи повного пакету документів та актуальних даних є обов'язковою підставою для проведення документальних позапланових перевірок.

Суб'єкти господарської діяльності, які здійснюють операції з експорту та імпорту товарів, повинні надавати до обслуговуючого банку документи в повному обсязі, які необхідні для здійснення валютного нагляду за дотриманням граничних строків розрахунків.

Своєчасне надання резидентами до банківської установи необхідних документів про зовнішньоекономічні операції зменшить кількість повідомлень НБУ про факти порушень та, як наслідок, зменшить кількість перевірок суб'єктів зовнішньоекономічної діяльності.

Дізнайся більше про повноваження ДПС в LIGA360умови допуску на підприємство, чим загрожує перевірка, як оскаржити та інші практичні рекомендації.

Читайте також: Податківці нагадали, хто ризикує потрапити до плану перевірок на 2024 рік

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини