Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Дві страхові компанії розпочали добровільний вихід з ринку

Реклама

Національний банк надав дозвіл ПРАТ "СК "Інтер-Плюс" та ПРАТ "СК "Фенікс" на вихід з ринку шляхом виконання страхового портфеля та погодив плани такого виходу.

Відповідні рішення Комітет з питань нагляду та регулювання діяльності ринків небанківських фінансових послуг прийняв 24 травня 2024 року.

Рішення про вихід з ринку та затвердження Плану виходу з ринку ПРАТ "СК "Інтер-Плюс" були ухвалені на загальних зборах акціонерів зазначеної компанії 3 травня.

Відповідно до звітності ПРАТ "СК "Інтер-Плюс" за 2023 рік страховий портфель компанії формувався за рахунок платежів зі страхування відповідальності перед третіми особами, страхування відповідальності власників повітряного транспорту (включаючи відповідальність перевізника), страхування відповідальності власників водного транспорту (включаючи відповідальність перевізника) - 76,8%, страхування КАСКО - 6,1%, страхування медичних витрат - 5,8%. Обсяг страхових премій компанії в зазначеному періоді становив 140 075 тис. грн, сформовані страхові резерви - 13 006 тис. грн. За 2023 рік страховик сплатив страхові відшкодування в обсязі 4 369 тис. грн. Частка компанії за страховими преміями на страховому ринку становить 0,3%.

Рішення про вихід ПРАТ "СК "Фенікс" з ринку та затвердження Плану виходу з ринку були ухвалені на загальних зборах акціонерів зазначеної компанії від 19 квітня.

Відповідно до поданої ПРАТ "СК "Фенікс" звітності за 2023 рік страховий портфель компанії формувався в основному за рахунок платежів зі страхування наземного транспорту (крім залізничного) - частка премій становить 81%. Обсяг страхових премій компанії в зазначеному періоді становив 1 176 тис. грн, сформовані страхові резерви - 166 тис. грн. За 2023 рік страховик сплатив страхові відшкодування в обсязі 33 тис. грн. Частка компанії за страховими преміями на страховому ринку становить 0,003%.

Після завершення процедури виходу з ринку шляхом виконання страхового портфеля страховики зобов'язані звернутися до Національного банку із заявами про анулювання ліцензії на здійснення страхової діяльності.

За матеріалами НБУ.

Усі джерела інформації для вашої роботи - в новому рішенні LIGA360 PRO. Доступ до найповнішої бази законодавства, судових рішень і інструментів перевірки контрагентів. Дізнайтесь більше переваг за посиланням.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини