Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Прозорі закупівлі послуг з будівництва: Мінекономіки надало роз'яснення щодо новацій публічних закупівель

Реклама

Мінекономіки у листі від 28.10.2024 р. № 3323-04/76642-07 надало роз'яснення щодо внесення змін до Закону України "Про публічні закупівлі".

Так, з 23.10.2024 набув чинності Закон України від 19.09.2024 № 3988-IX "Про внесення змін до Закону України "Про публічні закупівлі" щодо забезпечення оприлюднення замовниками у електронній системі закупівель інформації про ціни на матеріальні ресурси під час закупівель послуг з поточного ремонту та робіт з будівництва (прозоре будівництво)".

Проте положення абзаців шостого і сьомого підпункту 1 пункту 4 розділу I Закону № 3988-IX набирають чинності через 60 днів з дня набрання ним чинності, а саме з 22.12.2024.

Зокрема, цими положеннями встановлено, що у разі закупівель товарів, робіт та послуг, необхідних для забезпечення будівництва військових інженерно-технічних і фортифікаційних споруд, замовник протягом 10 робочих днів з дня укладення договору про закупівлю оприлюднює звіт про договір про закупівлю, укладений без використання електронної системи закупівель, у такому обсязі: найменування замовника; назва предмета закупівлі; ціна, зазначена в договорі про закупівлю. У разі укладення договору про закупівлю, зазначеного в абзаці другому частини першої статті 41 цього Закону, до такого звіту додаються документи, що містять інформацію про ціни на матеріальні ресурси у машинозчитувальному форматі.

Зверніть увагу:Оновлення в LIGA360: нові можливості для аналізу тендерів. Не пропустіть неймовірну можливість з LIGA360! Тільки з 27 по 29 листопада доступна ексклюзивна пропозиція в честь нашого 33-річчя.

Щодо інформації про ціни на матеріальні ресурси

Згідно з абзацами другим, третім та четвертим статті 41 Закону невід'ємними додатками до договору про закупівлю є документи, що містять інформацію про ціни на матеріальні ресурси. Невід'ємними додатками до договору про закупівлю послуг з поточного ремонту з розробленням проектної документації, робіт з будівництва об'єктів з розробленням проектної документації є документи, що містять інформацію про ціни на матеріальні ресурси, що долучаються після складання договірної ціни, уточненої (узгодженої) відповідно до затвердженої проектної документації (затвердження проектної документації є обов'язковим, якщо це передбачено законодавством).

У документах, що містять інформацію про ціни на матеріальні ресурси, обов'язково має зазначатися така інформація:

  • найменування матеріального ресурсу (з характеристиками),

  • одиниця його виміру,

  • кількість,

  • відпускна ціна,

  • а також вартість транспортування та заготівельно-складські витрати,

  • а також країна походження товару щодо кожної номенклатурної позиції.

Такі документи можуть містити іншу інформацію.

Слід зазначити, що при визначенні вартості будівництва використовуються кошторисні норми України "Настанова з визначення вартості будівництва" та "Настанова з визначення вартості проектних, науково-проектних, вишукувальних робіт та експертизи проектної документації на будівництво", затверджені наказом Міністерства розвитку громад та територій України від 01.11.2021 № 281.

Так, зокрема, відповідно до пункту 3.26 Настанови з визначення вартості будівництва відомість ресурсів до об'єктного кошторису складається за формою, наведеною у додатку 6 цієї Настанови. Відповідно до пункту 3.40. Настанови з визначення вартості будівництва відомість ресурсів до зведеного кошторисного розрахунку вартості об'єкта будівництва складається за формою, наведеною у додатку 11 цієї Настанови.

Тому вищезазначені форми, які містять інформацію про ціни на матеріальні ресурси та інформацію щодо найменування матеріального ресурсу (з характеристиками), одиниці його виміру, кількості, відпускної ціни, а також вартості транспортування та заготівельно-складських витрат, можуть зазначатись невід'ємними додатками до договору про закупівлю.

Крім цього, у документі щодо інформації про ціни на матеріальні ресурси, обов'язково має додаватися інформація про країну походження товару щодо кожної номенклатурної позиції.

Відповідно до частин другої та третьої статті 36 Митного кодексу України країною походження товару вважається країна, в якій товар був повністю вироблений або підданий достатній переробці відповідно до критеріїв, встановлених МКУ. Під країною походження товару можуть розумітися група країн, митні союзи країн, регіон чи частина країни, якщо є необхідність їх виділення з метою визначення походження товару.

Така інформація має бути розміщена замовником у машинозчитувальному форматі.

Відповідно до абзацу п'ятого пункту 2 Положення про набори даних, які підлягають оприлюдненню у формі відкритих даних, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21 жовтня 2015 року № 835 "Про затвердження Положення про набори даних, які підлягають оприлюдненню у формі відкритих даних", машиночитаний формат - формат даних, структурований таким чином, що дає змогу ідентифікувати, перетворювати та отримувати конкретні дані, включаючи окремі факти та їх внутрішню структуру, без участі людини.

Згідно з пунктом 15 Порядку розміщення інформації про публічні закупівлі, затвердженого наказом Мінекономіки від 11.06.2020 № 1082, договір про закупівлю, додатки до договору про закупівлю, зміни до договору про закупівлю розміщуються замовником в електронній системі закупівель у форматі PDF.

Разом з тим наказом Мінекономіки від 07.04.2020 № 648 веб-порталом Уповноваженого органу з питань закупівель визначено інформаційно-телекомунікаційну систему "PROZORRO", а відповідальним за забезпечення функціонування та наповнення веб-порталу є державне підприємство "ПРОЗОРРО" (далі - ДП "ПРОЗОРРО"). Тому, з технічних питань слід звертатися до адміністратора системи ДП "ПРОЗОРРО".

Головні новини вашої галузі - щодня на робочому столі LIGA360. Бачити картину дня ще ніколи не було так просто! Побачте всі переваги роботи в комплексній інформаційно-аналітичній платформі LIGA360замовивши персональну презентацію. 

Читайте також: Прозоре будівництво та ефективне використання коштів міжнародних партнерів на відбудову. ВРУ прийняла відповідний закон

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини