Національний банк хоче включати «дропів» в реєстр на 12 місяців без блокування коштів. Про це заявив директор Департаменту інтегрованого нагляду за банками Андрій Котюжинський в подкасті «Хроніки економіки», пише Finance.ua.
«Реєстр зробить суттєво дорожчою цю схему. Наразі ми бачимо, що будь-який «дроп», який використовується, то він використовується в 3 чи 4 банках. Навіть якщо тільки половина «дропів» має такий мультиплікатор, то це вже суттєве здорожчання обслуговування схеми», - сказав Котюжинський.
Він нагадав, що НБУ не має права законодавчої ініціативи, але завжди долучається до роботи парламентського комітету та його робочих груп, аби дати свою експертну оцінку.
«Власне бачення, як це має працювати, НБУ було сформовано, і зараз ми працюємо над текстом законопроєкту… Ідентифікація «дропів»- це задача надавачів платіжних послуг - банків та небанків. НБУ та правоохоронці в цей реєстр додавати ("дропів" - ред.) не будуть», - зазначив керівник департаменту.
LIGA360 дозволить вашій компанії ефективно реагувати на зміни у правовому полі. Використовуючи наше комплексне рішення, ідентифікуйте осіб у понад 100 реєстрах, миттєво аналізуйте ризики та вживайте заходи для їхньої мінімізації. Дізнайтеся, як ми можемо допомогти вам уникнути потенційних загроз, замовивши індивідуальну презентацію.
Передбачається, що законопроєкт про реєстр дропів міститиме такі умови:
вести його буде НБУ, щоб забезпечити банківську таємницю;
все заповнення реєстру буде проводитись на базі надавачів фінпослуг;
можна буде перевірити себе на наявність у вказаному реєстрі;
можливість оскарження включення до реєстру;
інформація про «дропів» в реєстрі, скоріш за все, буде зберігатися до трьох років;
активний статус «дропа» не може перевищувати 12 місяців, але це вікно може бути скорочене рішенням НБУ.
фізособи матимуть доступ до своїх коштів та розрахунків, однак перекази будуть суттєво обмежені, а знятті готівки вночі може бути закрито.
«Ми очікуємо, що ринок себе врегулює у питанні відкриття рахунків у інших банках для людей, котрі потрапили до реєстру», - додав Котюжинський.
За його словами, законопроєкт планується підготувати до кінця весни, однак терміни голосування у парламенті поки невідомі.
Реєстр може повноцінно запрацювати наприкінці 2026 року.
Нагадаємо, Національний банк України прийняв рішення не продовжувати дію регуляторних обмежень у розмірі 150?000 гривень на місяць для вихідних переказів (також відомих як P2P, C2С) за всіма рахунками клієнтів - фізичних осіб, відкритими в одному банку, на рахунки інших фізичних осіб.
Нагадаємо, Національний банк не продовжив дію регуляторних обмежень у розмірі 150 000 грн на місяць для вихідних переказів (також відомих як P2P, C2С) за всіма рахунками клієнтів - фізичних осіб, відкритими в одному банку, на рахунки інших фізичних осіб, які були тимчасово (на пів року) запроваджені з першого жовтня 2024 року. Проте обмеження на карткові перекази продовжують діяти завдяки меморандуму про прозорість ринку платіжних послуг.
Як працювати ефективніше й уникати ризиків для твоєї компанії? З рішенням LIGA360. Тільки зараз замовляй на вигідних умовах Special program.