Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Євросоюз змінює правила перетину кордону: Рада ЄС схвалила впровадження системи EES

Реклама

Рада ЄС  ухвалила закон, який дозволить протягом шести місяців запустити нову систему цифрового управління кордонами (EES) для в'їзду/виїзду.

Нова система цифровим способом реєструватиме в'їзди та виїзди, дані з паспорта, відбитки пальців та зображення обличчя громадян країн, що не входять до ЄС, які подорожують для короткострокового перебування в державі-члені ЄС.

Нова система запроваджуватиметься поступово протягом 180 днів, водночас вибір поступового розгортання є добровільним, тобто країни ЄС можуть розгорнути систему одразу, якщо забажають.

До кінця перехідного періоду держави-члени також продовжуватимуть вручну ставити штампи у проїзних документах.

Можливе також призупинення роботи системи EES на певних пунктах пропуску через кордон за виняткових обставин (наприклад, коли інтенсивність руху транспорту призведе до дуже тривалого часу очікування).

Регламент набирає чинності на третій день після його публікації в Офіційному журналі ЄС. Система EES почне поступово функціонувати з дати, яку визначить Європейська Комісія.

Нагадаємо, система в'їзду/виїзду, яку вже кілька разів затримували, - це автоматизована ІТ-система, яка модернізує прикордонний контроль і замінить проставлення штампу в паспорті. Після запуску система вимагатиме від усіх іноземних мандрівників, які в'їжджають до Шенгенської зони для короткострокового перебування, незалежно від того, мають вони право на безвізовий режим чи ні, зареєструватися, надавши свої біометричні дані - зображення обличчя та відбитки пальців - та іншу особисту інформацію. Докладніше тут

Використовуйте “Теми в центрі уваги” у LIGA360 для ефективного моніторингу актуальних новин. Виберіть теми, які вас цікавлять, і наша система автоматично збере всі важливі новини та аналітику, вам залишиться лише переглядати оновлення. Дізнайтеся більше про можливості цієї функції прямо зараз. 

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини