Ми даємо ЗНАННЯ для прийняття рішень, ВПЕВНЕНІСТЬ в їх правильності і надихаємо на розвиток чесного бізнесу, як основного двигуна розвитку України
ВЕЛИКОМУ БІЗНЕСУ
СЕРЕДНЬОМУ ТА ДРІБНОМУ БІЗНЕСУ
ЮРИДИЧНИМ КОМПАНІЯМ
ДЕРЖАВНОМУ СЕКТОРУ
КЕРІВНИКАМ
ЮРИСТАМ
БУХГАЛТЕРАМ
ФОПам
ПЛАТФОРМА
Єдиний інформаційно-комунікаційний простір для бізнесу, держави і соціуму, а також для професійних спільнот
НОВИНИ
та КОМУНІКАЦІЇ
правові, професійні та бізнес-медіа про правила гри
ПРОДУКТИ
і РІШЕННЯ
синергія власних і партнерських продуктів
БІЗНЕС
з ЛІГА:ЗАКОН
потужний канал продажів і підтримки нових продуктів
$

Земля під будівлею, що відчужується, переходить у власність автоматично?

14.02.2019, 17:03
3982
0

Верховний суд визнав право спадкоємців на неоформлену у власність спадкодавця землю під будівлею
Верховний суд визнав право спадкоємців на неоформлену у власність спадкодавця землю під будівлею

Суть справи: успадкувавши будинок, позивачі просили визнати за ними право спільної часткової власності на земельну ділянку під ним.

Місцевий та апеляційний суди відмовили у задоволенні позову, вказавши, що спадкодавець не оформив право на землю при переході до нього права власності на будинок. Однак Вищий спеціалізований суд з розгляду цивільних і кримінальних справ передав справу на новий розгляд в апеляційний суд. В апеляції позовні вимоги були задоволені.

Колегія суддів Цивільного суду ВС погодилась із таким рішенням.

Верховний суд вказав, що у зв'язку з успадкуванням будинку у позивачів виникло в рівних частках право власності на спірну земельну ділянку.

Відповідно до ст. 120 Земельного кодексу, особа, яка набула права власності на частину будівлі чи споруди, стає власником відповідної частини земельної ділянки на тих умовах, на яких вона належала попередньому власнику.

Відповідну постанову по справі № 463/1696/15-ц ВС прийняв 4.02.2018. З її повним текстом можна ознайомитися в системі аналізу судових рішень VERDICTUM. Також VERDICTUM можна протестувати.

***

Раніше ми писали про те, хто може оскаржити ухвалу про накладення арешту на майно.


Увійдіть, щоб залишити коментар