Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Як має виглядати експортне оформлення? Туреччина vs Європейський союз

Глобалізація перетинає кордони, а бізнес-можливості виходять на міжнародний рівень, тому питання експорту стає ключовим для кожного підприємства, що прагне розширити свої горизонти. Для вітчизняних підприємств це є особливо актуальним, у зв'язку з вимушеною диверсифікацією ринків збуту на тлі військових подій. У статті ми детально розглянемо, яким чином повинно виглядати експортне оформлення, які кроки слід виконати та які важливі аспекти врахувати.

Туреччина vs Європейський союз

Не зважаючи на те, що ринок експорту в Туреччину починає набирати обертів, за статистичними даними більша кількість підприємців вітчизняних все-таки експортують в Європу. Скоріше за все це пов'язано з тим, що Туреччина є відносно закритою для імпорту. В Туреччину важче здійснювати експорт. Ви можете сюди експортувати лише сировину або напівсировину, оскільки Туреччина я би сказала навіть не потужно а надпотужно підтримує власного виробника.

Проте, якщо ви хочете виробляти або цікавить ринок збуту саме Туреччини, то це також можливо. По перше, Туреччина велика країна (до 100 мільйонів населення), тому як ринок збуту вона цікава. По друге, в Туреччині дуже популярною є модель Private Label - з високим ступенем захисту інтелектуальної власності по вашій технологічній документації зможете тут виробляти товари з доданою вартістю. До всього, Туреччина є ментально близькою нашим співвітчизникам, а багато бізнесових процесів є аналогічними українському бізнесу.

Європа є складнішою в плані поставок, ніж східні країни Азії, через високі вимоги до якості продукції, яка поставляється до Європейського Союзу. Один із крайніх кейсів компанії Dictum по супроводу експорту технічного обладнання відбувся саме в ЄС. Поетапно розберемо кейс, де ми розроблювали для клієнта алгоритм: як підготувати документацію для того щоб експортувати товар на ринок.

Україна обрала шлях євроінтеграції, тому найближчі 10 років нас чекає адаптація національного законодавства до вимог Європейського Союзу. У зв'язку з цим, підприємствам доведеться адаптувати і свої бізнеси, виробничі площі, системи управління до європейських стандартів, оскільки така адаптація є однією з головних передумов до інтеграції в ЄС.

Тому зараз тим, хто проходить етап експорту до Євросоюзу і вже готує документацію на продукцію або підготував, буде набагато легше в майбутньому адаптуватися до того законодавства, яке буде прийматися в нашій державі, бо цю частину роботи вже буде зроблено.

Технічна документація, описи, пояснення, креслення, схеми, стандарти технічні умови, технічні експертизи, протоколи, випробування, проектні розрахунки - якщо цього немає, я рекомендую замовити ці документи завчасно. Наразі в Україні є надійні та перевірені організації, які займаються цим. Це все має бути викладено тією мовою країни до якої ви експортуєте, окрім мови країни Європейського Союзу, а також часто має бути викладено міжнародною мовою - англійською, так як можливо ця документація знадобиться не тільки митному органу.

LIGA360 - єдине джерело інформації для всієї компанії. Дашборд ключових медіа та конкурентних показників, бізнес-новини й аналітика та управління ризиками. Замов прямо зараз.

Приклад практичного кейсу експорту технічного обладнання:

1) Оформлення документів на продукцію. Перед подачею заявки на отримання сертифікату євро 1, ми витратили чотири місяці на:

- розробку та затвердження технічних умов;

- проведення лабораторних досліджень;

- реєстрацію декларації виробника;

- отримання сертифікату відповідності;

- звернення в Міністерство охорони здоров'я - так як в нашому випадку таке обладнання було не медичне, про що необхідно було отримати відповідне підтвердження;

- звернення в міністерство охорони здоров'я одної з європейських країн для підтвердження відсутності необхідності здійснювати реєстрацію;

- отримання європейського сертифікату відповідності та реєстрація декларації про відповідність продукції вимогам директив та регламентам в європейському органі сертифікації.

2) Виготовлення маркування відповідно до стандартів ЄС.

Маркування наноситься як на упаковку так і на супровідні документи виробу: інструкцію з експлуатації, паспорт.

3) Акредитація на митниці.

4) Подача документів до митниці для отримання сертифікату євро 1.

Документи для отримання сертифікату євро 1 не є вичерпними, і ось тут саме цікаве - тому що митниця може запитати будь-які додаткові документи.

До речі, ті виробники, які отримали європейський сертифікат на підтвердження якості виробництва, тим наразі простіше здійснювати експорт, під час воєнного стану. Оскільки, існують певні затримки в отриманні європейських сертифікатів якості через вплив воєнного стану.

5) Укладення угоди із уповноваженим представником на повноваження представляти інтереси українського виробника на території ЄС.

На території ЄС, уповноваженого представника обов'язково мають мати виробники косметичних, фізіотерапевтичних препаратів, або медичних продуктів, тобто те, що передбачає контакт з тілом. В ЄС таку послугу надають компанії з питань надання уповноваженого представника на території ЄС - вартість такої послуги починаючи від 500 євро на рік. Ви можете укласти угоду з такою компанією і вона буде вважатися вашим офіційним представником. Завдання такого представника - зберігати у себе в архіві всю документацію по вашій продукції. Тому на своєму маркуванні ви можете вказувати назву та адресу офіційного представника. У випадку необхідності здійснення перевірки, то контролюючий орган знатиме куди звертатись.

6) Митне оформлення і перевезення товару.

Змість європейських регламентів зводиться до того, що відповідальність за зміст документації і за відповідність дійсності тих даних які вказують у цій документації, покладаються на виробника.

Оскільки за зміст документів відповідає сам виробник, це означає, що митні органи не мають питати підтвердження вказаної інформації. В той же час це означає, що у випадку, коли щось сталося або коли споживач залишив скаргу або це обладнання чи продукти призвели до якогось нещасного випадку або спровокували якісь негативні побічні ефекти - в такому випадку чекайте перевірку і, відповідно, європейський контролюючий орган буде перевіряти всю цю документацію, яку ви складали. Для того, щоб розібратися в тому, чи відповідає дійсності те, що вказано в документації.

Висновок

У світі, де переплітаються економічні зв'язки та глобальна конкуренція, правильне експортне оформлення - це не просто формальність, але і стратегічний крок для бізнесу. В статті ми детально розглянули ключові аспекти, які становлять основу успішного виводу товарів або послуг за кордон.

Першочергово важливо розуміти, що експортне оформлення - це більше, ніж тільки пакування товарів. Це системний підхід, який включає в себе правові аспекти, фінансові вимоги та знання ринку призначення. Кожен етап, починаючи від правильного оформлення документів та закінчуючи вибором оптимальних логістичних рішень, впливає на успішність експортної операції.

Таким чином, правильно організоване експортне оформлення - це конкурентна стратегічна перевага. Готуйте свій бізнес до викликів глобального ринку, забезпечуйте своєму підприємству стабільний ріст та виводьте свій бізнес на новий рівень, рівень світового експорту!

Відчуйте силу інформації на вашому боці - з LIGA360 PRO. Експертна аналітика допоможе знайти правильний алгоритм дій для керівника, юриста, бухгалтера чи комплаєнс-офіцера. Замовте доступ за посиланням.

Саме час забезпечити себе інформацією та інструментами для роботи на весь рік! Отримуйте знижки до 40% для рішень LIGA360. Заповніть заявку для зв?язку з менеджером.

Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
На цю ж тему