Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Особливості комплаєнсу в аграрній галузі

Створення та імплементацію комплаєнс-програми в суб'єктах господарювання аграрної сфери здійснюють у разі потреби.

Розроблення й упровадження комплаєнс-діяльності в аграрних підприємствах є досить поширеною практикою, документальне оформлення комплаєнс-програми не є новим, а опис процедур щодо її запровадження присутній у багатьох великих бізнесів у цій галузі в Україні.

Застосування комплаєнс-програми обумовлене необхідністю відповідати вимогам законодавства, бути впевненим у своїх бізнес-партнерах, вести бізнес прозоро, дотримуватися міжнародної практики і створювати комфортні умови співпраці з контрагентами. Роль керівництва компаній відіграє значну роль у просуванні комплаєнс-діяльності серед співробітників. "Tone from the top" є ключовим показником стабільної комплаєнс-культури, підтримкою та управлінням комплаєнс-активності, включає погодження коплаєнс-документів та просування культури комплаєнс у всіх підрозділах і структурах бізнесу.

Ефективність застосування комплаєнс-програми втілюють через:

  • призначення відповідальних за комплаєнс осіб;

  • системи контролю та виявлення ризиків, налагодження гарячої лінії для повідомлень про порушення на підприємстві;

  • створення заходів щодо управління ризиками;

  • заходи впливу в разі невиконання вимог щодо комплаєнс;

  • шляхи реагування на повідомлення гарячої лінії про порушення;

  • наявність письмових документів щодо комплаєнс;

  • навчання персоналу, у тому числі зовнішніми провайдерами для комплаєнс-працівників;

  • заснований на ризиках підхід у проведення перевірок поточних та потенційних контрагентів компанії;

  • антикорупційну політику;

Перед формуванням комплаєнс-функції доцільно вивчити підприємство і зрозуміти, де саме потрібен комплаєнс-контроль. Це називається ризик-аналіз, на підставі якого вже впроваджуватимуть комплаєнс-діяльність. Потім потрібно зробити документальне оформлення з описом комплаєнс-програми, яка вбачається за доцільне на аграрному підприємстві. Вона визначає мету, завдання комплаєнсу, кількість працівників з комплаєнсу, механізми роботи в цьому напрямі та основні процеси.

Спробуйте перше рішення для комплаєнс-контролю в Україні. LIGA360 надає повноту інформації для AML/KYC перевірок та процедури due dilligence. Верифікуйте контрагентів, оцінюйте санкційні та корупційні ризики щодо них. Замовте за посиланням.

Комплаєнс-програма містить:

  • оцінку та управління комплаєнс-ризиками;

  • навчання з комплаєнс для співробітників підприємства, а в разі необхідності також третіх осіб основним принципам комплаєнсу;

  • система повідомлень про протиправні дії;

  • кодекс поведінки для підтримки корпоративної культури;

  • відкритість бізнесу до перевірки бізнес-партнерами;

  • систему контролю за зловживанням;

  • прозорість власності компанії;

  • створення гарної ділової репутації підприємства;

  • діяльність комплаєнс для досягнення підприємством поставлених стратегічних цілей.

Головна мета комплаєнс-діяльності - це встановлення ефективної системи заходів з виявлення та управління ризиками, що можливі у повсякденній комерційній діяльності підприємства та особливо в роботі з бізнес-партнерами.

Джерелом інформації для виявлення комплаєнс-ризиків аграрних підприємств є оцінка його напрямів діяльності, чи це внутрішньодержавна чи експортна діяльність, або типи клієнтів: роздрібний бізнес або робота тільки з юридичними особами, або обидва види разом, способи розрахунків: готівка або банківський переказ, джерело походження агропродукції або джерело його фінансування, можливі зловживання на підприємстві або корупційні прояви, наявність скарг від працівників, клієнтів або вказівки керівництва на окремі недоліки.

Успіх виявлення й недопущення комплаєнс-ризиків у діяльності аграрних підприємств залежить від досвідченості осіб, які здійснюють оцінку ризиків, та від їх знання агропромислового бізнесу або самого підприємства. Це обумовлено тим, що агропромислова галузь може мати характерні лише їй специфіки ризик-активності. Тому необхідний ретельний аналіз за різними формами: аудит бізнесу, опитування співробітників, результати перевірок тощо. Така діяльність дасть змогу аграрним бізнесам своєчасно і в повному обсязі ідентифікувати нові й наявні ризики, джерела їх походження, наслідки впливу на комерційну активність підприємства.

LIGA360 LEGAL SOLUTION - аналіз законодавства й практика правозастосування для кожного фахівця. Знайдіть нормативні документи, досліджуйте правові питання та звіряйтеся з експертами. Дізнайтеся більше переваг за посиланням 

Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
На цю ж тему